Bir süredir PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda ilginç olaylar yaşanıyor. Oyunun hile koruma aracı, rastgele bir şekilde oyuncuların hesaplarını kapatıyor. Bir diğer değim ile hesaplar banlanıyor, hem de haksız yere. PUBG oyununun geliştirici ekibi bu konu hakkında sonunda gerekli açıklamayı yaptı. Ekip, Steam üzerinden yaptığı açıklamada bu hatayı düzeltmeye çalıştıklarını belirtti. Bunun üzerine bir de oyunculara hediye verileceğini açıkladı bu ekip. Tabii hediye, sadece oyundan yanlışlıkla banlanan oyunculara verilecek.

PUBG

PUBG geliştiricileri, 20 bin BP verecek oyunculara

Öncelikle hatanın gelişmelerinden bahsedelim. PlayerUnknown’s Battlegrounds ekibi bu yaşanan problemin bugün veya yarın %100 olarak çözülmüş olacağını söylüyor. Yani, bu problem hayatımızdan tamamen kalkıyor. Peki, hesabı banlananlara ne olacak? Öncelikle, bu hesaplar tabii ki açılacak. Ardından da geliştirici ekip, bu hesaplara 20 bin BP verecek. Bu birim ile de kutu açabileceksiniz.

20 bin BP sahibi olabilmek için öncelikle, dediğimiz gibi yanlışlıkla banlanmış olmanız gerekiyor. Ayrıca bu birime sahip olabilmeniz için de oyuna 16 Haziran 2018 tarihinde girmiş olmanız gerekiyor ve oyuna girdiğinizdeki sürüm de 3.8.38.15 olmalı. Böyle bir kısıtlama getirildi çünkü yaşanan hata 16 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşti. Ayrıca belli ki geliştirici ekip, oyunun ekonomisini yerle bir etmemek için böyle bir kısıtlama düşünmüş. Ne diyebiliriz ki?

Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Verilen hediye size yeterli geldi mi? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster