VGChartz ekibi, yayımladığı yeni bir makalede PlayStation 4 konsolunun toplam satışlarından bahsetti. Bu ekibin tahminlerine göre Sony markasının şimdiki nesil konsolu PS4, dünya çapında 80 milyon adet sattı. Hatta net bir sayı vermek gerekirse, bahsettiğimiz ekibin tahminleri  80,151,740 gibi bir satış adetini gösteriyor. Açıklamalara göre bu satış adeti, 16 Haziran 2018 tarihinden sonraki satışları kapsamıyor.

PS4

Satış adetlerine bakacak olursak, PS4 başarılı bir şekilde ilerliyor

VGChartz ekibinin tahminlerinin devamında bir de kutulu oyunların satış adeti için bir bölüm bulunuyor. Ekibin söylediğine göre bu konsol için toplamda 537,263,232 adet kutulu video oyunu satıldı. Konsolun satış adeti gibi, bu oyunların satış adetinde de 19 Mayıs 2018 tarihinden sonra satılan video oyunları bulunmuyor.

Peki, dünya üzerindeki en çok hangi bölge kutulu oyun satın alıyor? İstatistiklere göre 32,127,272 kutulu video oyunu satışı ile Avrupa bölgesi başta geliyor. Bu bölgeyi ise Birleşik Devletler, Japonya, Birleşik Krallık, Almanya, ve Fransa izliyor. Tamam, şimdi en çok hangi bölgenin kutulu oyun aldığını da öğrendik. Bu kutulu oyunlar arasında en çok hangi oyun satılıyor? Bunu da öğrenelim!

Yayımlanan tahminlere göre 32,127,272 kutulu video oyunu arasından en çok satan marka tabii ki Grand Theft Auto V. Tahminlere göre Grand Theft Auto V, PlayStation 4 için kutulu olarak 18 milyon oyun sattı. Bu oyunu ise 15 milyon satış ile Call of Duty: Black Ops III izliyor. Bu oyunun arkasında ise başka bir Call of Duty oyunu olan Call of Duty: WWII bulunuyor. İstatistiklere göre Call of Duty: WWII oyunu da kutulu olarak neredeyse 13 milyon adet sattı.

Sony markasının birinci parti oyunlarından olan Uncharted 4: A Thief’s End ise listenin biraz aşağısında bulunuyor çünkü bu oyun, PS4 için 10 milyon adet satmış olarak görünüyor. Tabii ki kutulu olarak. Uncharted 4: A Thief’s End ile Call of Duty: WWII oyunlarının arasında ise FIFA 17 ile FIFA 18 bulunuyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster