2013 senesinde çıkmış olmasına rağmen günümüzde milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online. Bu oyun özellikle PC platformunda oldukça yoğun ve işte bu platformun oyuncuları, geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir bildirim ile karşılaştı oyun içerisinde. GTA Online oynayan oyuncuların ekranının sol alt köşesinde bir Grand Theft Auto VI duyurusu belirdi. Bu duyuruya göre GTA 6, Rockstar Games tarafından duyurulmuştu ve oyun 2019 senesinde çıkacaktı. Tabii ki bu bildirimler sahteydi ve hileciler tarafından gönderiliyordu.

GTA 6

Tabii ki GTA 6 duyurulmadı

Sizlerin de yukarıdaki görsellerden görebileceği gibi, oyunun duyurusu gayet resmi görünüyor fakat ortada resmi olan hiçbir şey yok. Çünkü bu bildirimleri, oyunun çevrim içi halini modlayan insanlar gönderiyor. Peki, bu bildirimlerin tam olarak ne zararı var? Aslında temelinde sadece oyuncuları kandırıyor bu bildirimler. Fakat bu bildirimleri gönderen insan, eğer bildirimleri çok sayıda ve arka arkaya gönderirse oyununuz kapanabiliyor, sunucudan bağlantınız kopabiliyor. Bu şekilde de oyun deneyiminiz yarıda kalıyor.

Bahsetmiş olduğumuz bu bildirimler oyunun PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformlarında oyuncuların karşısına çıkıyor. PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında henüz bu bildirimlerden görünmedi ve görüneceğini de sanmıyoruz çünkü Grand Theft Auto Online oyununun eski nesil konsol sürümleri ve PC sürümleri uzun zamandır hilecilere açık bir şekilde duruyor. Şimdiki nesil konsollarda ise henüz böyle bir durum yok.

Son olarak belirtelim, Rockstar Games ekibi de bu konuda Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve bildirimlerin doğru olmadığını belirtti. Zaten doğru olduğuna inanmak biraz güç. Dilerseniz bu açıklamaya da hemen aşağıdan göz atabilirsiniz efendim.