PlayStation 5 konsolunun arayüzü çok yakında gösterilebilir

PlayStation 5 konsolunun arayüzü, çok çılgın bir özelliği, PlayStation markası için yeni bir belgesel ve çok daha fazlası hakkında haberlerimiz var.

Piyasanın pek de güvenilir isimleri arasında yer almayan Tidux, Twitter üzerinden çok ilginç bir paylaşım yaptı. Bu paylaşıma göre PlayStation 5 konsollarının geliştirici kitleri için büyük bir güncelleme gelecek. Güncelleme sayesinde geliştiriciler, konsolun final sürümündeki kullanıcı arayüzüne ulaşabilecek; böylece oyunları bu arayüze göre ayarlamak mümkün olacak. Sony Interactive Entertainment, bu güncellemeden sonra bazı oyun geliştiricilerinin kullanıcı arayüzünü sızdırabileceğini düşünüyor ve bu sebepten ötürü de bahsi geçen arayüz, önümüzdeki hafta içerisinde veya ondan sonraki haftada resmi olarak gösterilecek.

PlayStation 5

PlayStation 5 konsoluna özel olan televizyonlar için hazır mıyız?

Sony Interactive Entertainment, arka planda PlayStation 5 konsolunun kullanıcı arayüzü üzerinde çalışıyor olsa da gerçek dünyada da kritik adımlar atılıyor. Mesela bu şirket, Bravia markasına ait yeni televizyonları, yeni nesil konsollar için hazır şeklinde etiketlendirmeye başladı. Bu televizyonların ortak özelliği ise kendilerinin 8K/120 FPS değerlerine ulaşabiliyor olması. Etikete göre bu televizyonlar, en başta 4K/120 FPS desteği sunacak ama cihazlara gelen bir güncelleme, 8K çözünürlüğünün kilidini açacak. Tabii oyuncuların bu özelliklerden yararlanabilmesi için HDMI 2.1 kablosuna ihtiyacı olacak. Eğer bu kabloya sahip olursanız, diğer televizyonlarda da 4K/120 FPS veya 8K/60 FPS değerlerinde oyunları açabileceksiniz.

Tüm bunların haricinde, öğrenmiş olduk ki Sony Interactive Entertainment, 7 Eylül 2020 tarihinde Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution isimli bir belgesel yayımlayacak. Bu belgeselde PlayStation markasının tarihine yer verilecek. Mark Cerny, Jim Ryan, Hideo Kojima, Phil Harrison, Kazunori Yamauchi, Fumito Ueda, David Jaffe ve Shinji Mikami gibi isimlerin yer alacağı bu belgesel, markanın 25. senesini kutlayabilmek adına hazırlanacak. Anthony Caulfield ve Nicola Caulfield tarafından yazılan bu belgesel, Bedrooms to Billions serisinin en yeni üyesi olacak. Daha önce de From Bedrooms to Billions: The Amiga Years isimli bir belgesel hazırlanmıştı bu ikili tarafından. O yapıt, oldukça sevilmişti tabii ki.

Tabii bir de patentler var. Sony Interactive Entertainment, yeni bir patent kaydetti. Bu patente göre oyuncular, kendi video oyunlarını oynarken bir bölümün oynanabilir demo halini tek bir tuşa basarak oluşturabiliyor ve arkadaşları ile paylaşabiliyor. Daha önce böyle bir teknoloji hakkında söylentiler duymuştuk. O söylentilere göre bahsi geçen özellik, DualSense kontrolcüsündeki yenilenmiş olan Create tuşuna atanacaktı. Şimdi de aynı teknolojinin patentinin ortaya çıkması bizleri oldukça heyecanlandırdı. Oyuncuların, kendi arkadaşları için bir oyundan oynanabilir demo paylaşabilmesi yeni nesil için gerçekten inanılmaz bir teknoloji olabilir. Şirketten resmi bir açıklamayı çok büyük bir merakla bekliyor olacağız.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x