PlayStation 5 konsolunun 5 yılda 120 milyon adet dağıtılması planlanıyor

PlayStation 5 için ciddi anlamda büyük planlar var gibi görünüyor.

100 milyondan daha fazla satmayı başarmış olan PlayStation 4, Sony Interactive Entertainment şirketine ciddi anlamda bir güven vermiş olabilir; DigiTimes tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre bu şirket, PlayStation 5 konsolunun 5 yıl içerisinde 120 milyon adet dağıtılmasını planlıyor. Şirket, bu yönde üretimlerini planlayacak ve bahsi geçen yeni nesil konsolun 5. senesi dolduğu zaman piyasaya toplamda 120 milyon adet konsol sürülmüş olacak. Bu durumda da Sony Interactive Entertainment, konsolun 5 senede 100 milyon adet satacağını ön görüyor olabilir. Öbür türlü bu kadar büyük bir planın yapılabileceğini sanmıyoruz.

PlayStation 5

PlayStation 5 konsolunun ömrü sadece 5 sene olabilir

DigiTimes ekibinin raporuna göre Sony Interactive Entertainment şirketinin PlayStation 5 için biçtiği ömür de 5 sene. Hatta şirket bu sebepten ötürü 5 senelik plan da yapmış olabilir. Bu da demek oluyor ki 2025 senesinde karşımıza ya altıncı PlayStation konsolu çıkacak, ya da beşinci konsolun yenilenmiş bir sürümünü göreceğiz. Yani, PlayStation 4 Pro gibi bir ara nesil konsol yapılacak ve bu sayede nesil, birkaç sene daha sağlıklı bir şekilde uzatılmış olacak. Bu arada, Sony Interactive Entertainment şirketi 5 senede 120 milyon adet konsol dağıtmayı planlarken, Microsoft şirketi için aynı rakamın 60 milyon civarında olduğunu söylemek istiyoruz.

Haberimizi sonlandırmadan önce PlayStation 5 hakkında ufak bir bilgi daha vermek istiyoruz. Bugün sızdırılan bir görsele göre bahsi geçen yeni nesil konsolun dışındaki beyaz kısımlar, çıkartılabilir olacak. Bu sayede de oyuncular, kendi dış kapaklarını özelleştirebilecekler veya halihazırda özelleştirilmiş kapakları satın alabilecekler. Yalnız, bu konu hakkında Sony Interactive Entertainment, henüz resmi bir PlayStation. Bu yüzden de bilginin doğruluğu hakkında net bir şey söyleyemiyoruz ne yazık ki.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x