PlayStation 4 konsolunun üretimi Japonya’da neredeyse bitiyor

Sony, PlayStation 4 konsolunu yavaş yavaş geride bırakmaya hazırlanıyor.

Sony, oyuncuların karşısına yeni nesil konsollar ile sonunda çıktı. Geçmişte yapılan açıklamalara göre aslında yeni nesil konsollar, direkt olarak tam destek alacaktı ve eski nesil geride bırakılacaktı. PlayStation 5 konsolunun piyasaya sürülmesine az bir zaman kala Sony, bu düşüncesinden vazgeçmişti ve PlayStation 4 konsolunun 2-3 sene kadar daha destekleneceğini açıklamıştı. Şimdi ise bahsi geçen bu dev şirket, Japonya sınırları içerisinde desteğin azaldığını gösteren önemli bir adım attı; bazı konsol modellerinin üretimini durdurdu. Bu bilgiler de konsolu satan mağazalardan bir bildirim olarak oyunculara ulaştırıldı.

PlayStation 4

PlayStation 4, varlığını yavaş yavaş azaltıyor

Japonya sınırları içerisindeki mağazalardan gelen bildirimlere göre sadece jet siyahı renkli, 500 GB boyutundaki PlayStation 4 ve 1 TB boyutundaki PlayStation 4 Pro konsollarının üretimi şimdilik devam edecek. Geriye kalan tüm diğer boyutlardaki ve renklerdeki konsolların üretimi durdurulacak. Bu sebepten ötürü de zaten mağazalar, stokların yenilenmeyeceğine dair bildirimler gönderiyor. Bildirimler sonucunda da öğrenmiş oluyoruz ki en azından Japonya’da sadece iki temel konsol modeli kalıyor. Sony, bu şekilde Japonya’daki üretim kataloğunu en basite indirmiş oluyor gibi görünüyor efendim.

Bu sırada, internet alemindeki bazı oyuncular, kendi ülkelerinde de benzer durumların yaşandığını belirtiyor. Mesela, aslında bu durumun Japonya’da 2020 senesinin ilkbahar aylarından beri etkin olduğu söyleniyor. Bir başka oyuncu ise Kanada’da hiçbir şekilde PlayStation 4 Pro konsolunun uzun zamandır bulunamadığını, stokların yenilenmediğini belirtiyor. Açıkçası, bu ara model biraz da garip bir noktada kalıyor; ara model ile PlayStation 5: Digital Edition konsollarının fiyatları aynı; 400 Dolar. Bir oyuncunun elinde 400 Dolar varsa, eski nesil konsol yerine yeni nesil konsol almak tek mantıklı seçenek olacaktır diye düşünüyorum.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x