PlayStation 5, Amazon Türkiye tarafından satışa çıkartılıyor

Dünya genelinde stok sıkıntısı yaşayan PlayStation 5, bugün içerisinde yeni stoklarla karşımıza çıkacak.

Kasım 2020 içerisinde dünya genelinde çıkışını gerçekleştirmiş olan PlayStation 5, herkes tarafından elde edilemedi. Bunun en önemli sebebi ise stok problemleri idi. Tabii ülkemizin geneline bakacak olursak, cihazın 500 Dolar yerine 8300 TL, yani 1000 Dolar üzerinden satılması oldukça can sıkıcı bir hal yaratmıştı. Ürünün fiyatı bu sırada değişmedi ama paranız olduğu halde zamanında bu konsolu satın alamadıysanız, şimdi bir şansınız olabilir; Amazon Türkiye tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye saati ile 18:00’da bu cihazın stokları yenilenecek. Eğer dilerseniz, satın alma işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

PlayStation 5

PlayStation 5, ülkemize bir kere daha giriyor

PlayStation 5, şu anda ülkemizde resmi olarak hiçbir yerde stok bulundurmuyor. 18:00’da ise Amazon Türkiye, bir kere daha stok göstermiş olacak. Bu sırada, diğer resmi satıcılarda da bir hareket olacak mı, bilemiyoruz ama Vatan Bilgisayar ve Teknosa gibi diğer platformları da aynı saatte ve günün geri kalanında mutlaka kontrol etmenizi öneriyorum. Tabii ki bu konsolu perakendecilerden satın alabiliyorsunuz ama öyle olunca da fiyat 11 bin TL oluyor. Mesela, Amazon Türkiye platformunda ismini vermeyeceğimiz bir mağaza, 500 Dolar değerindeki bu ürünü o fiyattan satıyor. Belli ki kendisi, stokların olmamasından faydalanmaya çalışıyor.

Bu tip perakendecilere hiçbir zaman para kazandırmamanızı rica ediyorum. Zaten öyle bir fiyatı vermek oldukça zor ama paranız olsa bile atılan bu şeref yoksunu adımları desteklememelisiniz. Er ya da geç konsol zaten dünya genelinde rahatça satın alınabilir hale gelecek. O günler belki şimdi yaşanmayacak ama 2021 senesinin ilkbahar aylarından itibaren bir stok rahatlığının yaşanabileceğini ön görüyorum. Zaten, kendi stokları için Sony Interactive Entertainment ve Microsoft gibi şirketler de Mart 2021’den sonrasını gösteriyordu. İlkbahar olmasa bile en geç yaz aylarında stoklar mutlaka rahatlayacaktır.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x