PC, PlayStation 4 ve Xbox One için bugün çıkışını gerçekleştirmiş olan Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville oyununun ilk incelemeleri yayımlandı; doğal olarak ilk inceleme puanları da karşımıza çıktı. OpenCritic üzerinden aldığımız verilere göre bu oyun için yayımlanmış olan 5 farklı inceleme var ve bu inceleme puanlarının ortalaması alındığı zaman, karşımıza 100 üzerinden 77 almış bir video oyunu çıkıyor.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

İşte Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville oyununun ilk incelemeleri

  • GameSpew – 9/10
  • Push Square – 8/10
  • Destructoid – 7.5/10
  • Attack of the Fanboy – 4/5
  • Game Revolution – 3/5

Sizlerin de hemen yukarıdan görebileceği gibi bu video oyununa en yüksek puanı GameSpew veriyor. GameSpew, bu video oyununa 10 üzerinden 9 verirken, en düşük puan da 5 üzerinden 3 olarak Game Revolution tarafından veriliyor. Bu video oyununu bizler de incelemek istedik ama henüz herhangi bir inceleme kopyasına veya koduna sahip değiliz. Yine de önümüzdeki haftanın sonlarına doğru bu oyun için bir inceleme yayımlamayı planlıyoruz.

EA ve bünyesindeki PopCap Games tarafından yapılan açıklamalarda haberimize konu olan oyunun duyurusu gerçekleşti. Yapılan açıklamalara göre bu oyunun duyurusuyla birlikte; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında erken erişim sürümü de çıkışını gerçekleştirdi. Aslında, piyasaya sürülen sürümün tam manasıyla bir erken erişim sürümü olduğunu söyleyebilir miyiz, bilemiyoruz ama bu şekilde lanse edildiğini söyleyelim.

Kurucu sürümü etiketiyle piyasaya sürülen oyunu PC platformunda Origin üzerinden satın alınabileceğini belirtelim. Ayrıca PlayStation Store ve Microsoft Store üzerinden de bu yapımın kurucu sürümü elde edilebilir halde bulunuyorlar. Ayrıca, Origin Access ve EA Access aboneleri için bu yapımın indirimli fiyatla sunulacağını yeri gelmişken söyleyelim. Dünya genelinde 30 Dolar fiyatla satışa sunulacak oyunun tam sürümünün çıkış tarihi de çok uzak bir gelecekte gerçekleşmeyecek.

Bu yapımın geliştirici ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre haberimize konu olan oyun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 18 Ekim 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun erken erişim sürümü diye bahsettiğimiz kurucu sürümünü satın alanların ilerlemeleri, oyunun tam sürümüne aktarılacak. Yapılan açıklamalara göre kurucu sürümünü satın alanlarla oyunun tam sürümünü satın alanlar aynı içeriklerden faydalanacaklar.

Mavi Kol