Duyurusuyla çıkışını aynı anda gerçekleştiren ve çıkış döneminde büyük ilgi gören Apex Legends oyunundan sonra, EA tarafından sürpriz bir hamle daha geldi. Geçtiğimiz günlerde Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville oyununun duyurusu gerçekleşti ve bu yapımın erken erişim sürecine başlatıldığı açıklandı. Ne yazık ki duyurulan bu yapım, Apex Legends oyunu gibi tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmayacak. Konuyla ilgili detaylar için sizleri alt satırlarımıza alabiliriz.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, çoklu oyunculu temele dayanıyor

EA ve bünyesindeki PopCap Games tarafından yapılan açıklamalarda haberimize konu olan oyunun duyurusu gerçekleşti. Yapılan açıklamalara göre bu oyunun duyurusuyla birlikte; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında erken erişim sürümü de çıkışını gerçekleştirdi. Aslında, piyasaya sürülen sürümün tam manasıyla bir erken erişim sürümü olduğunu söyleyebilir miyiz, bilemiyoruz ama bu şekilde lanse edildiğini söyleyelim.

Kurucu sürümü etiketiyle piyasaya sürülen oyunu PC platformunda Origin üzerinden satın alınabileceğini belirtelim. Ayrıca PlayStation Store ve Microsoft Store üzerinden de bu yapımın kurucu sürümü elde edilebilir halde bulunuyorlar. Ayrıca, Origin Access ve EA Access aboneleri için bu yapımın indirimli fiyatla sunulacağını yeri gelmişken söyleyelim. Dünya genelinde 30 Dolar fiyatla satışa sunulacak oyunun tam sürümünün çıkış tarihi de çok uzak bir gelecekte gerçekleşmeyecek.

Bu yapımın geliştirici ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre haberimize konu olan oyun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 18 Ekim 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun erken erişim sürümü diye bahsettiğimiz kurucu sürümünü satın alanların ilerlemeleri, oyunun tam sürümüne aktarılacak. Yapılan açıklamalara göre kurucu sürümünü satın alanlarla oyunun tam sürümünü satın alanlar aynı içeriklerden faydalanacaklar.

Bu arada oldukça fazla detaydan bahsettikten sonra bu yapımın türünden de biraz bahsetmemiz gerekiyor. Gerçi haber yazımızın en üst kısmından oyunun tanıtım videosunu izleyerek anlayacaksınız. Biz yine de çevrim içi yapıda bir aksiyon oyunu olduğunu belirtelim. Karışmaması için Plants vs. Zombies 3 oyununun mobil platformlar için çıkışını gerçekleştirecek ayrı bir oyun olduğunu hatırlatalım.