Paragon için gizemli bir güncelleme yayımlandı

Epic Games, Paragon oyununu tekrar mı canlandırmaya hazırlanıyor?

Para kazandırmadığı için seneler önce Epic Games tarafından kapatılmış olan Paragon, günümüzde yeri doldurulamayan bir video oyunu olarak anılmaya devam ediyor. Epic Games, bu olayın farkına varmış olabilir; PlayStation 4 konsollarında bu oyunu yüklü tutan oyuncuların söylediklerine göre bugün, oyun için çok büyük bir güncelleme geldi. Bu güncellemeden sonra oyunun kullanıcı arayüzündeki ufak logosu değişti ve ana menüde de oyun versiyonun 45’den 38’e gerilediği fark edildi. Epic Games ise henüz resmi bir açıklama yapmadı; oyuncular ise bu oyunun tekrardan açılacağını düşünmeye başladı.

Paragon

Paragon oyununda neler oluyor?

Bahsi geçen güncelleme ortaya çıkmadan önce bir oyuncu, Reddit üzerinden çok ilginç bilgiler vermişti. Bu bilgilere göre Epic Games, bu oyunu tekrardan canlandırmayı planlıyordu. Hatta bir geliştirici takımı, 3 aydır da gizli bir şekilde bu oyun üzerinde çalışıp, gerekli güncellemeleri ayarlıyordu. Epic Games tarafından herhangi bir resmi açıklama gelmediği için konu hakkında bir şey demek oldukça zor ama şu an halihazırda geliştirilen ve oynanabilen üç farklı yeniden yapım bulunuyor Paragon oyununa benzer. Ne yazık ki bu yeniden yapımların hiçbiri benim ilgimi çekmiyor ama resmi oyunun tekrar açılması, beni oyuna döndürebilir.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki Paragon, kapatıldığı günden beri aklımdan hiç çıkmayan bir video oyunu; şu an piyasada bu oyuna alternatif olabilecek hiçbir şey bulunmuyor. Tabii ki diğer MOBA oyunlarına yönelinebilir ama hiçbiri bu oyun kadar kalite bulundurmuyor içerisinde. Bu oyun, Unreal Engine 4 ve özenle geliştirilmişti ve bunu gerçekten hissedebiliyordunuz. Piyasada şu an bu şekilde başka bir MOBA oyunu bence yer almıyor.

Böylesine güzel ve başarılı olan bir oyunun kapanmış olması beni gerçekten, derinden üzüyor. Benim bildiğim kadarıyla da zaten oyunun kapanmasını Tencent gibi şirketlerden ziyade, direkt olarak Epic Games şirketinin en yetkilileri istedi; oyundan yeterince para kazanılmadığı düşünülüyordu. Zamanında SMITE ile aynı sayıda oyuncuya sahip olduğu da açıklanan Paragon, bence çok güzel bir geleceğe sahipti.

Belki o zaman düşünülemedi ama günümüzün Battle Pass sistemi ile o video oyunu kurtarılabilirdi. Ben açıkçası Battle Pass sisteminden nefret ediyorum ama eğer Paragon oyunu yaşayacaksa, gidip o sistemden satın bile alabilirdim. Eminim ki o video oyununun sıkı oyuncu kitlesi de aynı şeyi yapardı; herkes o oyunun ne kadar özel olduğunu gayet iyi biliyordu. Epic Games, oyuna ait her kaynağı sattı ve artık geri geleceğini de pek düşünmüyorum oyunun.

Mavi Kol
Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x