Neredeyse birkaç yıldır beklenen NVIDIA GeForce GTX 1180 ve NVIDIA GeForce GTX 1170 isimli ekran kartları, bugün karşımıza çıkış tarihleri ile birlikte çıktı. Bu çıkış tarihleri, bir söylenti olarak geldi. Bu yüzden, tarihlere %100 bir şekilde inanmanızı önermiyoruz ama söylentilerin de oldukça güvenilir bir teknoloji kaynağından geldiğini belirtelim. Şimdi dilerseniz ana içeriğimize geçelim ve şu kartların çıkış tarihlerini, sizlere sunalım.

NVIDIA GeForce GTX 1180

NVIDIA GeForce GTX 1180 için verilen bu tarihler gerçek olabilir mi?

Oldukça güvenilir ve profesyonel bir marka olan Tom’s Hardware verdi bahsettiğimiz çıkış tarihlerini. Bahsettiğimiz markadan gelen bilgilere göre NVIDIA GeForce GTX 1180 ve NVIDIA GeForce GTX 1170 isimli ekran kartları, Temmuz 2018 içerisinde piyasaya sürülecek. Tabii bu çıkış tarihi, kartların temel sürümü için geçerli olacak.

Bahsetmiş olduğumuz kartların Founder’s Edition halleri veya üçüncü parti sürümleri, Ağustos 2018 ve sonrasında piyasaya sürülecek. Tabii bu tarih de ortadaki söylentiye göre. Yine kesin bir şey yok. Son olarak ise aynı ekran kartlarının mobil sürümleri var. İşte bu sürümler hakkında çok net bir tarih yok. Tom’s Hardware tarafından aldığımız bilgilere göre mobil olan NVIDIA GeForce GTX 1180 ve NVIDIA GeForce GTX 1170 kartları, 2018 senesinin son çeyreğinde piyasaya sürülecek. Yani bu kartları, Ekim 2018 ile Aralık 2018 tarihleri arasında piyasada göreceğiz.

Şimdilik bahsetmiş olduğumuz ekran kartlarının fiyatı bilinmiyor, bizler de bir teknoloji meraklısı olmadığımız için sizlere bir tahmin veremiyoruz. Fakat internet alemindeki diğer teknoloji meraklıları, bu ekran kartlarından NVIDIA GeForce GTX 1180 olanının 600 Dolar ile 800 Dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağını tahmin etmekte.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster