No Man’s Sky hakkında bir şey yazmama gerek yok sanırım. Bu oyunun bir pazarlama kurbanı olduğunu biliyoruz. Oyun, önce yalanlar ile tanıtıldı, çıkışını berbat bir şekilde gerçekleştirdi ve yalanlar da hemen ortaya çıktı. Buna rağmen, bu video oyununa kesinlikle temelinde kötü diyemeyiz. Eğer sözler yerini bulsaydı, günümüzde bile sıkça konuştuğumuz video oyunlarından olabilirdi No Man’s Sky. Tabii ekip, hala bunun için uğraşıyor ve oyun için yaz aylarında bir de NEXT isimli güncelleme gelecek. Bu güncellemenin şimdilik ne olduğunu bilmiyoruz ama oyunun Xbox One kapağı, bir ipucu veriyor olabilir.

No Man’s Sky

No Man’s Sky NEXT ile gerçekten oyun farklı bir hal alacak gibi

Durum şudur ki, bahsetmiş olduğumuz NEXT güncellemesi ile oyunun Xbox One sürümü aynı zamanda çıkışını gerçekleştirecek. Yani, oyun çıkışını yaptığında o büyük güncellemeyi almış olacak. Bu yüzden de oyunun geliştirici ekibi, Xbox One için bir kapak tasarımı değişikliğine gidebilir, bu gayet doğal. Ortadaki sorun ise, bu kapak tasarımının erkenden ortaya çıkmış olması. Bahsettiğimiz tasarımı sizler de hemen yukarıdan görebilirsiniz.

Bu tasarımda 4 adet farklı modelde astronot görünüyor. Bu da oyunculara direkt olarak çoklu oyuncu modunu hatırlatıyor. Bu da demek oluyor ki, NEXT güncellemesi bu oyuna çoklu oyuncu modunu net bir şekilde getirecek. Tabii bu oyunun önceki büyük güncellemesi aslında çoklu oyuncu modu eklemişti oyuna. Fakat bu modda diğer oyuncular, yuvarlak bir küre gibi görünüyordu. Kimsenin modeli yoktu.

Kapak tasarımında çoklu oyuncu moduna öncelik verilmiş olması ise NEXT güncellemesi ile oyunculara sadece model geleceğini ifade etmiyor, bundan daha fazlasının yapılacağını ifade ediyor. Yazımızı bitirmeden önce kapak tasarımındaki son yenilikten de bahsedelim: Tasarımda bir de halkalı gezegen bulunmakta. Oyunun orijinal halinde halkalı gezegenler bulunmuyordu. Anlaşılan o ki, NEXT güncellemesi ile halkalı gezegenler de oyuna eklenecek. Anlaşılan No Man’s Sky oyununu indirip, güncellemeye hazırlanma vakti gelmiş.

Etiketler:

,