İlk duyurulduğu tarihten itibaren büyük bir heyecana sebep olan, çıkış tarihinin yaklaşmasıyla da oldukça kapsamlı reklam kampanyalarına imza atan God of War oyununa dair biraz daha ilginç bir reklam videosu yayımlandı. PlayStation UK tarafından hazırlanan reklam filminde, aslında bu reklam çalışmaları anlatılıyor. Büyük beklentiye neden olan video oyununu için hazırlanacak reklam filmi beklentisi, bir yanlış anlaşılma sonucunda bambaşka bir yere gidiyor. Konunun nerelere gidebileceğini, oldukça komik bir dille gördüğümüz reklam filmi, PlayStation UK tarafından hazırlanan ilk mizahi reklam filmi de değil ayrıca.

God of War ismini, Dog of War anlayan reklamcının dramı güldürüyor

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 20 Nisan 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştiren God of War için yayımlanan reklamların en komik örneklerinden birisini görüyoruz. Hatırlayacağımız üzere, geliştirme sürecinde de oldukça ilginç tanıtım çalışmalarına şahit olmuştuk. Bir NBA maçının devre arasında sahaya yansıtılan 3 boyutlu videodan tutun da, ülkemizdeki sarı dolmuşlara verilen görsel reklamlara kadar, oyuncuların ilgisi, dünyanın neredeyse her yerinde çekilmişti. Hatta Facebook Messenger vasıtasıyla oynanan, yazı tabanlı, küçük bir oyun bile bu kapsamda kullanılmıştı.

God of War ismi Dog of War olarak anlaşılırsa, neler oluyor bir bakalım

Reklam konusunda eğlenceli bir dil kullanan PlayStation UK ekibinin ise; bambaşka bir yolla, oyunun reklamını hazırladığını görüyoruz. Reklam filminde; şirket içerisindeki bir toplantı salonu görüntüleniyor ve God of War oyununun çıkışıyla ilgili faaliyetler konuşuluyor. Reklam filmini asıl hazırlamakla yükümlü kişi ise bu toplantıya biraz geç kalıyor. Aceleyle, hazırladığı reklam filmini ekrana yansıtacakken, oyunun adının God of War olduğunu fark ediyor ama iş işten çoktan geçmiş oluyor. Bilgisayarında bir sorun olduğu yönünde numara yaparak, hazırladığı videoyu açmak istemeyen adamın yardımına, kadın bir iş arkadaşı yetişince olaylar anlaşılıyor.

Oldukça eğlenceli bir biçimde hazırlanan videoyu, haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz. God of War oyun isminin, Dog of War olduğu takdirde nasıl görüleceğini, PlayStation UK ekibi tarafından hazırlanan videoda, tebessüm eşliğinde görebiliyoruz. Unutmadan hatırlatalım; bu tipteki mizahi bir çalışmayı, PlayStation UK ekibi ilk kez hazırlamıyor. Daha öncesinde No Man’s Sky ve The Last Guardian oyunları için hazırlanan reklam filmlerinde, yine benzer bir mizahi dil kullanılmıştı. Özellikle The Last Guardian oyunu için hazırlanan reklam filminde, Trico’nun evcil bir hayvan olmasının nasıl sonuçlar doğurabileceğini, eğlenerek seyretmiştik. Yeni video için, sizlere keyifli seyirler diliyor ve hemen alt kısımdaki videoya bakmadan geçmemenizi öneriyoruz.

Etiketler: