Geçtiğimiz günlerde ilginç bir transferin gerçekleştiğini sizlerle paylaşmıştık. Bu transfer, futbol ya da basketbol dünyasında değil, video oyunu yayıncılık piyasasında yaşanmıştı. Twitch platformunda gerçekleştirdiği canlı yayınlarıyla dünya çapında şöhrete kavuşan Ninja, 10 Milyon abonesini geride bırakarak bir hamle gerçekleştirmişti. Bu hamle neticesinde Microsoft şirketinin bünyesindeki Mixer platformuna özel olarak yayın yapacağı açıklanan ünlü yayıncı, abone sayısını şahsi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Tyler "Ninja" Blevins

Ninja, Mixer platformuna çok hızlı giriş yaptı

Haberimize konu olan ünlü yayıncı Ninja tarafından yapılan Twitter paylaşımıyla, herkesin merak ettiği son abone sayısı ilan edilmiş oldu. Daha doğrusu, önemli bir aktif abone sayısı rakamının geride bıraktığı bildirildi. Lafı daha fazla uzatmadan sizlere bu rakamın 1 Milyon olduğunu söyleyelim. Fazla kullanılmayan bir yayın platformu olan Mixer, böylelikle 1 Milyon aboneye sahip olan bir ismi bünyesinde barındırır hale geldi.

Oldukça kısa sürede 1 Milyon gibi önemli bir rakama ulaşılması Twitter hesabı üzerinden duyuran Ninja; 1 Milyon aboneye ulaşıldığı için mutlu olduğunu, abonelerin inanılmaz desteği için teşekkür ettiğini, uzun zamandır böyle iyi hissetmediğini ifade etti. Gerçekten de 10 Milyon abonenin geride bırakılıp bir nevi sıfırdan bir işe başlamanın stresi, bu yayıncıda hissedilmiş gibi görünüyor. Yaptığı anlaşmalar için yeni bir zemin de bu yolla hazırlanmış oluyor.

Geçtiğimiz günlerde yayımladığımız haber yazısında, bu transfer sonrasında gerçekleşen ilk canlı yayının büyük ses getirdiğini söylemiştik. Şu anda kesin bir rakam açıklanmadı ama iOS platformunda en çok indirilen uygulamalar arasına giren Mixer, popülerliğini arttıracak gibi görünüyor. Transfer için Microsoft tarafının ödediği rakam da henüz açıklanmadı ama bir editör bunun 50 Milyon Dolar gibi astronomik bir rakam olduğunu iddia etmişti.  

Etiketler:

,