Şahsi Twitter hesabı üzerinden geçtiğimiz günlerde bir duyuru yapan ünlü yayıncı Ninja, bundan böyle Twitch platformunda değil, Microsoft bünyesindeki Mixer platformu üzerinden yayınlarını gerçekleştireceğini açıklamıştı. Sonrasında Mixer platformunda ilk yayınını gerçekleştiren bu ünlü isim, adeta yeri yerinde oynattı. Bu duruma en çok Microsoft kanadının sevineceği belirtelim ve konutla ilgili ayrıntılar için sizleri alt satırlara alalım.

Tyler "Ninja" Blevins

Ninja, Microsoft tarafının yüzünü güldürdü

Mixer platformu üzerinden ilk yayınını gerçekleştiren Ninja için yeri yerinden oynattı desek, fazla abartmamış oluruz muhtemelen. Twitch platformunu terk eden bu ünlü isim, Microsoft ile özel bir anlaşma imzaladı ve Microsoft bünyesindeki canlı yayın platformu olan Mixer üzerinden ilk yayınını gerçekleştirdi. Gerçekleşen bu canlı yayının etkileri, belki de beklenenin çok üstünde bir ilgiyle karşılandı.

Canlı yayınlarına Mixer platformu üzerinden devam eden Ninja, geçişisin gerçekleştirdiği ilk haftada tam 500 Bin abone sayısına ulaşmayı başardı. Fortnite oyununa dair yaptığı yayınlarla gündemde kalan bu özel isim, gerçekleştirdiği transfer hareketiyle Mixer platformunu adeta harekete geçirdi. Hatta bahsettiğimiz bu Microsoft bünyesindeki uygulama, App Store ve Google Play Store platformu üzerinden en çok indirilenler listesinin en üst sırasına yükselmeyi başardı.

Haberimizi kaleme aldığımız sırada bu ünlü yayıncının, Mixer üzerindeki abone sayısının 640 Bin rakamına ulaştığını hatırlatalım. Twitch üzerindeki 10 Milyon abone sayısına daha çok var ama hızlı ilerleyiş dikkat çekiyor. Bu arada The Verge isimli kuruluşun kıdemli editörlerinden bir tanesi, bu transferin 50 Milyon Dolar karşılığında gerçekleştiğini iddia etti. Bir başka deyişle Microsoft tarafı, bu ünlü yayıncıyı kendi saflarına katmak için 50 Milyon Dolarlık bir rakam ödedi.

Ödenen ücretin ne şekilde geri döneceğini bilemiyoruz ama bahsettiğimiz transfer hamlesinin Mixer platformuna önemli bir ivme kazandırdığı gerçeğini göz ardı edemeyiz. Microsoft tarafının gücünü kullanarak böyle hamleler yapmasına alışık olduğumuzu bir kenara yazalım. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu teknoloji devinden başka ne gibi hamleler göreceğiz.

Etiketler:

,