Netflix, video oyunları üzerinde çalıştığını doğruladı

Netflix, öncelikle mobil oyunlara odaklanacak.

Daha önce Netflix tarafının video oyunları sektörüne giriş yapacağı oldukça güçlü iki kaynak tarafından rapor edilmişti. Bugün ise bahsi geçen şirket, resmi açıklamayı yaptı ve raporları doğruladı. Bu açıklamalara göre şirket, video oyunlarına giriş yapmanın henüz erken bir aşamasında ama buna rağmen bazı planlar temele oturtturuldu. Mesela, Netflix platformuna video oyunları eklendiği zaman ekstra bir ücret gerekmeyecek; halihazırda var olan abonelikler üzerinden bu oyunlara ücretsiz bir şekilde ulaşılabilecek. Yani, video oyunları ile dizi ve filmler birbirinden ayrılmayacak gibi görünüyor. Yalnız, bu noktada çok da büyük yapımlar beklememek gerekir.

Netflix

Netflix tarafından verilen bilgilerin devamına göre şirket, video oyunu konusunda öncelikle mobil cihazlara odaklanacak. Zamanla bu kategori altında bilgisayarlar, muhtemelen televizyonlar ve platformun var olduğu diğer cihaz türleri için de video oyunları sunulacak. Mobil oyunların sektörü domine ettiğini göz önünde bulundurursak, böyle bir şirketin de bilgisayar oyunlarından önce mobil oyunlara odaklanmasına pek şaşırmamak gerekiyor. Daha önce EA ve Facebook gibi şirketlerde çalışmış olan deneyimli bir insan, Netflix cephesinin yeni kurulan oyun departmanında önemli bir yönetici rolü almıştı. Kendisinin bu planlarda büyük bir rol oynaması bekleniyor.

Peki, bahsi geçen bu dev şirketin önümüze çıkartacağı video oyunları hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sadece mobil oyunlar oynamak için bu platforma abone olmayı düşünür müsünüz? Halihazırda sisteme aboneyseniz, oyunların ücretsiz olarak eklenmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.