NBA 2K20, Steam platformunun en kötü ikinci oyunu olarak görünüyor

Steam platformunun gelmiş geçmiş en kötü ikinci oyunu ile tanışın: NBA 2K20

NBA 2K20, çıkışını gerçekleştirdi ama bu çıkış, özellikle PC platformunda oldukça eleştirildi. Hatta bu eleştiriler o kadar yükselmişti ki bir süre boyunca Twitter üzerinde konu ile alakalı bir başlık trend kalmıştı; oyunun topluluk yöneticisinin de kovulması istenmişti. Bugün ise PCGamesN tarafından verilen bir habere göre bahsi geçen oyun, Steam platformunun tarihine geçti.

NBA 2K20

NBA 2K20, olumsuz yorumlara doymadı

Bahsetmiş olduğumuz bu basketbol oyununun Steam üzerinde şu an 2124 adet incelemesi bulunuyor. Bu incelemelerin ortalaması alındığı zaman ise karşımıza, “Son Derece Olumsuz” derecelendirmesi çıkıyor; oyuna verilmiş olan bu incelemelerin sadece %15 kadarı olumlu görünüyor. Bu da oldukça düşük bir rakam. Hatta bu o kadar düşük bir rakam ki oyun, bu incelemeleri ile tarihe geçiyor.

Steam250 isimli bir veri bankası tarzı site sayesinde öğreniyoruz ki platformun en düşük inceleme puanına sahip olan ikinci oyunu, NBA 2K20 olarak görünüyor. Birinci sırada ise Flatout 3: Chaos and Destruction yer alıyor. Yani, bu iki video oyununun da Steam platformunda pek beğenilmediğini gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Bu duruma karşılık, PlayStation Store ve Microsoft Store gibi platformlarda oyunun inceleme puanları gayet olumlu görünüyor.

Mesela, PlayStation 4 sahipleri tarafından kullanılan PlayStation Store üzerinde bu video oyunu için 120 adet derecelendirme var ve derecelendirmenin ortalaması da 5 yıldız üzerinden 4 yıldız olarak görünüyor. Microsoft Store üzerinde ise durum çok daha ilginç; oyuna dair hiçbir inceleme bulunmuyor. En azından PlayStation 4 sahiplerinin bu video oyunundan memnun kaldığını anlayabiliyoruz.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir