NBA 2K20: MyTeam için başlangıç taktikleri ve ipuçları

MyTeam moduna mikro ödemelere mecbur kalmadan başlamak isteyenlere tavsiyeler sunuyoruz.

Basketbol oyunlarına farklı bir hava getiren ve içeriklerinden ötürü uzun süre oynanabilen NBA 2K20 oyun seçeneklerinden bir tanesi de MyTeam modudur. Bu oyun modunda FIFA Ultimate Team moduna benzer biçimde başta fazla yüksek olmayan oyuncularla kurulu takımı ilerletmeye çalışırız. Bu güçsüz takıma yıldız eklemenin bir yolu mikro ödeme yöntemleriyle paketler almaktır. Ben bu oyun modu için fazladan para vermek istemiyorum diyenler varsa, onlar için oldukça işe yarayacağımız bir rehber hazırladık ve MyTeam modu için başlangıç taktiklerini ve ipuçlarını kaleme aldık.


NBA 2K20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

NBA 2K20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, NBA 2K21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


NBA 2K20

NBA 2K20 oyununun MyTeam moduna yıldızlarla başlayabiliyoruz

Oynamak için MyTeam oyun moduna girdiğimiz anda bir seçim yapmamız istenecektir. Bu oyun modundaki azami ihtiyaçlarımızı karşılamak adına, ücretsiz bir başlangıç paketiyle oyuna başlarız. Geçtiğimiz senelerde çıkışını gerçekleştiren NBA 2K serisine ait oyunlarda, bu başlangıç paketlerinde kiralık yıldız oyuncular bulunurdu. Oldukça güçlü değerlere sahip olan oyuncuları yalnızca 5 maç oynatabilirdik ve sözleşmelerini yenileyemezdik. NBA 2K20 oyunundan bu kısım için önemli bir katkı geliyor ve bizde 5 yıldız oyuncunun bulunduğu başlangıç paketlerinden bir tanesi seçmemiz isteniyor.

Bu seçimi yaparken biraz düşünmenizi öneririz. Tercihinize sunulan 5 oyuncu farklı pozisyonlarda oynuyorlar ve NBA 2K20 oyununa yeni gelen bir özelliğe göre MyTeam modunda her oyuncu kartında gösterilen pozisyonda oynayabiliyor. Ayrıca, bu oyuncunun ortalama puanının yükseltilebildiğini ve bir süre takımınızın en önemli silahı olabileceğini hesaba katmanız gerekiyor. Seçeneklerimiz; Derrick Rose, Tracy McGrady, Vince Carter, Dirk Nowitzki ve Hakeem Olajuwon. Bu oyunculardan Derrick Rose, bir oyun kurucu ve PG pozisyonunda oynuyor. Gerçek hayatta kuzen olan Tracy McGrady ile Vince Carter oldukça iyi smaçörler ve SG pozisyonunda oynayabiliyorlar.

Pek çok kişi başlangıçta bu oyuncuları almak isteyebilir çünkü oyun tarzlarından ötürü karşı takımı paramparça edebilecek yeteneklere sahipler ama SG pozisyonunda oynadıklarını bir kenara yazın, biraz ilerde durumu anlatacağız. Dirk Nowitzki gayet iyi bir şutör ve PF pozisyonunda oynuyor. Hakeem Olajuwon ise efsanevi bir pivot yani oyundaki C pozisyonunda oynayabiliyor. Başlangıç paketlerinde verilen her oyuncu 80 civarında bir otalamayla başlıyor fakat 6 sayı attıkları anda mavi renge; oyunda safir olarak adlandırılan klasmana yükselebiliyorlar.

MyTeam modunda yıldızlar arka arkaya gelecek, merak etmeyin

Belirttiğimiz gibi bir oyuncuyu tercih ederek başlangıç paketini açmanız, MyTeam modunun ilk hamlesi olacaktır. Bu başlangıç paketinde yukarıda bahsettiğimiz yıldız oyuncuyla birlikte takımınızı doldurabileceğiniz oyuncular, formalar, bir top, birkaç sözleşme ve diğer MyTeam eşyaları verilir. Paket açılımından sonra takımınızın ilk beşine baktığınızda bir tane yeşil renkli yıldız ve dört tane altın oyuncu kartı görürsünüz. Altın kartlar, 76 ile 79 ortalama arasındaki oyunculardır ve bu takım sizi başlangıçta idare edecektir.

Elinizdeki takımı güçsüz görebilir ve müsabakalara girmekten çekinebilirsiniz ama merak etmeyin. Kısa sürede bu takımı yıldız oyuncularla doldurmak aslında o kadar zor değil. Takımınızı oluşturduktan sonra oyunun menülerinde gezinebilirsiniz. Sonrasındaysa sizlere, NBA 2K20 oyunuyla seriye eklenen yeni bir meydan okuma listesi olan Spotlight Challenges maçlarına girmenizi önereceğiz. Buradaki ilk maç en kolay zorluk seviyesinde ve kazandığınızda, 80 ortalamaya sahip olan Dwyane Wade yükseltilebilir oyuncu kartı hediye ediliyor. Bir diğer deyişle takımınıza yeşil renkli bir yıldız daha eklenmiş oluyor.

Bu arada, oynadığınız kolay maçta başlangıç paketinden seçtiğiniz yıldız oyuncu 6 sayı atabildiyseniz ki birinci skor tercihiniz bu oyuncu olacaktır muhtemelen, bahsettiğiniz oyuncu da safir seviyesine yükselecektir. Üst kısımdaki tercihleri yaparken bir uyarıda bulunmuştuk. Eğer SG pozisyonundaki iki oyuncudan bir tanesini seçerseniz, kolayca kazandığınız Dwyane Wade ile bu oyuncuyu aynı anda oynatamazsınız. İlk beşinizi oluştururken iki oyuncudan bir tanesini seçmek zorunda kalırken, bir oyuncuyu da yedek olarak kullanabileceğinizi sözlerimize ekleyelim.

NBA 2K20 oyununun meydan okumalarını es geçmeyin

Biraz uzun anlatmış olabiliriz ama henüz bir başlangıç paketi ve bir en kolay zorlukta müsabaka yaparak takımınızda 1 safir, 1 yeşil ve 4 tane altın oyuncuyu bulundurmayı hak kazanmış oldunuz. Tabii ki bu takım sizin ilerlemeniz için yeterli olmayacaktır. Bu oyundaki ikinci maçınızı Spotlight Challenges ile oyna bölümde olan haftalık meydan okuma maçıyla yapmanızı öneririz. Burada da en kolay zorluk seviyesinde olan ilk maç sonrasında hediye olarak 3 adet jeton veriliyor. Geçtiğimiz sene çıkışını gerçekleştiren NBA 2K19 ile seriye eklenen jeton mekaniği sayesinde, ödül listesinde bulunan oyuncuları jeton harcayarak alabiliyorsunuz.

Eğer 2. maçınızı haftalık meydan okuma müsabakasıyla gerçekleştirir ve bu maçı da kazanırsanız size verilen 3 jetonla, listeden 80 ile 83 ortalamaya sahip olan bir oyuncu seçebilirsiniz. Bu arada takımınızda eksik olan pozisyonlara oyuncu eklemeyi unutmayın diyoruz. İhtiyacınız olan pozisyona oyuncu aldıktan sonra takımınızda 3 tane ortalama üstü oyuncu bulunmuş olacaktır. Size bir öneri daha sunalım ve bahsettiğimiz haftalık meydan okumanın kalan 4 maçını da oynamanızı söyleyelim. Düşük zorluk seviyesinde olan bu maçları tamamladığınızda 6 jeton daha hediye olarak kazanacaksınız.

Hediye olarak gelen 6 jetonla da ihtiyacınız olan 2 oyuncuyu daha alıp, takımınızı iyiden iyiye güçlendirme imkânınız olacak bu arada bu maçları yaptıkça elinizde 2 tane yükseltilebilir oyuncunun olduğunu ve bu oyuncuların kademe atlama ihtimallerini unutmayın diyoruz. Başlangıç olarak bu kolay maçları tamamladığınızda en basit haliyle takımınızda 1 safir, 4 yeşil ve 4 altın renkli oyuncu bulunacaktır. Bu kadroyu hazırladıysanız, ödüllerin yağmur gibi yağdığı Domination moduna geçiş yapabilirsiniz.

Domination modunda zorluk seviyesi hediyelerin seviyesini yükseltiyor

Başlığımızda göreceğiniz Domination oyun modunu bilmeyenler için MyTeam modunun senelerdir içerisinde bulunan bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Her sene üzerinde bazı değişiklikler yapılan Domination, oyuna başlanıldığında en çok ödülü veren ve uzun süre oynanabilen bir oyun modu olarak bir kenara yazılabilir. Bu arada bu oyun moduna geçmeden önce tekli oyunculu olarak Moments Challenges bölümündeki müsabakayı oynamanızı öneriyoruz. Zorluk seviyesi olarak Pro olan bu maçı kazandığınızda 2500 MT kazanırsınız.

Eğer, size söylediğimiz adımları hızlıca tamamladıysanız oyun içi satın alma merkezine, oyundaki ismiyle Auctions bölümüne girme hakkını elde etmişsiniz demektir. Bu bölümün açılması için 30 farklı karta sahip olunması gerekiyor fakat 22 tanesi zaten başlangıç paketinde veriliyor. Bu kısma gelerek toplamış olduğunuz MT puanlarıyla takımınızın ihtiyacı olan önemli isimleri transfer edebilirsiniz. Sonrasında rahatlıkla Domination serisine başlarsınız. Domination, NBA 2K20 oyununda seçenekler sunarak karşımıza çıkıyor. Girilebilen seçenek ilk olarak günümüzdeki takımların bulunduğu bölüm olacaktır.

Burada eğer takımınıza ve kendinize güveniyorsanız doğrudan 3 yıldız kazanabileceğiniz All-Star zorluk seviyesini seçmenizi öneririz. Maçı kazandığınızda paketler alırsınız ve 3 yıldızı kazandığınızda yeşil renkli yükseltilebilir bir oyuncu kartı verilir. Bu yolu izleyerek oyunda kazandığınız MT puanlarını arttırarak mikro ödeme yapmadan yıldız oyuncuları alma şansını elde edersiniz. Ayrıca maç kazandıkça toplam yıldız sayısına göre verilen jetonlar sayesinde de farklı oyuncular alma şansınız bulunur.  

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x