NBA 2K20: MyCareer için başlangıç taktikleri ve ipuçları

MyCareer moduna başlayıp, basketbol kariyerinde başarılı olmak isteyenlere bir kaç ipucu veriyoruz.

Basketbol tutkunlarının adresi olan NBA 2K serisindeki en çok sevilen oyun modlarından bir tanesi de MyCareer modudur. Bu oyun modunda oluşturulan bir karakterle basketbol kariyerinde ilerlemeye çalışılır. Tabii bu ilerleyiş sırasında, oyuncunun gelişmesi ve özelliklerini yükseltmesi beklenir. Kaleme alacağımız bu NBA 2K20 rehberi yazısında sizlere, MyCareer moduna yeni başlayacaklar için bazı taktikler ve ipuçları sunacağız. Oyundan ve bahsettiğimiz oyun modundan alacağınız heyecanı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, yazımızın devamına göz atabilirsiniz.


NBA 2K20 hakkında internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.

NBA 2K20 için yeterli sayıda rehber ürettiğimiz için şimdilik bu oyuna daha fazla destek vermeyi düşünmüyoruz. Yalnız, NBA 2K21 ile rehber çalışmalarına tekrar başlayacağımızdan emin olabilirsiniz.


NBA 2K20

NBA 2K20 oyununun MyCareer moduyla, hayaller gerçek oluyor

Artık NBA 2K serisinin gelenekselleşen bir oyun modu haline gelen MyCareer, NBA 2K20 oyununda da kendine özgü yapısı ve bazı değişikliklerle geldi. Eğer bu oyun modunu daha önce hiç oynamadıysanız, meraklanmayın. Gerekli açıklamayı okumak üzeresiniz. Daha önce bu oyun moduna aşina olanlaraysa, serinin yeni oyununda nasıl hareket edilmesi gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Öncelikle MyCareer modunu oynamamış olan okurlarımız için kısaca nasıl bir yapının içerisinde olunduğunu özetleyelim.

Bahsettiğimiz oyun modu, sanal anlamda bir NBA ve kariyer yolculuğu olarak adlandırılabilir. NBA 2K20 oyununda ilginç bir hikayeyle oyuna gireriz ki geçtiğimiz senelerde de benzer bir yapının bulunduğunu söyleyelim. Bu oyun modunun hikâye kısmı, en detaylı biçimde NBA kariyerine henüz başlamadan öncesinde cereyan eder. Karakterimizle elimizden geleni yaparak NBA maçları öncesinde en iyi adımları atmayı deneriz. Sonrasındaysa, oyunun tek kişilik bir karakter geliştirme moduna dönüştüğünü söyleyebiliriz.

Oluşturduğumuz karakter bir NBA oyuncusu olduktan sonra yaptıklarımız ve kazandıklarımız önem arz edecektir. Oynadığımız maçların sonrasında, başarılarımıza göre VC olarak tanımlanan oyun içi paralar kazanırız. Bu paraların karşılığında karakterimizi adım adım geliştirebiliriz. Her bir geliştirme derecesi, bir öncekinden daha fazla VC gerektirir. Ortalama puanımız üst sıralara yükseldikçe karakterin geliştirilmesi daha zorlaşır ve maliyetleri artar. Bu arada VC birimini mikro ödeme yöntemleriyle kazanabileceğinizi hatırlatalım ve gerçek para ödemeden nasıl ilerlemeniz gerektiğiyle ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşalım.

MyCareer modunun başlangıcında doğru oyuncuyu oluşturmak önemli

Rehberimize konu olan oyun moduyla ilgili kısa bir özet geçtikten sonra NBA 2K20 oyununda karşımıza çıkan yeni oyun sistemi hakkında bazı bilgiler paylaşalım eğer izin verirseniz. NBA 2K serisinin bu seneki oyununda karakter oluşturma seçenekleri biraz daha farklı bir yönde karşımıza çıkıyor. Oyuncumuzu oluştururken öncelikle hangi pozisyonda oynamak istediğimizi seçmeliyiz. Bildiğiniz üzere basketbolda 5 farklı oyuncu pozisyonu ya da mevkisi bulunuyor ve bunlar kısa isimleriyle; PG, SG, SF, PF ve C olarak bu oyunda karşımıza çıkıyor.

Üst kısımda yazdığım sıralamayı, oyuncuların boylarının da kısadan uzuna doğru sıralaması olduğunu kabul edebilirsiniz. Tabii ki farklılıklar olacaktır ama genellikle bir takımın en kısa oyuncusu PG yani oyun kurucu mevkiinde oynar, en uzun oyuncusu ise C yani pivot mevkiinde oynar. Eğer oyunu kontrol eden, takım arkadaşlarına servis yapan, nispeten daha sür’atli bir yapıyı tercih ediyorsanız; PG ya da SG pozisyonlarını oynayabilen bir oyuncu seçmeniz gerekir. Günümüz basketbolunda daha çok kanatlarda bulunan, buralardan hareket eden daha uzun bir oyuncu olmak tercihinizse SF ya da PF pozisyonlarını seçebilirsiniz.

Duruma göre sahanın en uzunu olmak, pota altından hücum etmek, kalıbınızı kullanarak perdelemeler yapmak, ribaunt almak, blok yapmak gibi işler sizi daha fazla mutlu edecekse, o zaman da PF ya da C mevkilerini seçmenizde fayda var. Bu arada PF pozisyonunu hem pota altı oyuncusu hem de kanat oyuncusu olarak dile getirdiğimizin farkındayız. Günümüzde NBA standartlarında oynanan takımlarda, bu pozisyonun oyuncuları hem SF hem de C mevkileri gibi oynayabiliyorlar. Oluşturacağınız oyuncunun vücut yapısına ve özelliklerine göre tercihler yapabilirsiniz. 

Karakter oluşturduktan sonra yapılması gerekenler

NBA 2K20 oyununun MyCareer moduna dair bir de karakter oluşturma rehberi bulunacak. Bu rehber yazısında bahsettiğimiz oyun moduna yeni başlayanlar için bazı aydınlatıcı bilgilere yer vermek istedik. Hızlıca, karakter oluşturma kısmından sonrasında gelişecek olaylardan da bahsetmek istiyoruz. NBA 2K20 oyununda karakterimizi geliştirdikten sonra NBA seçmelerine kadar giden dönemde attığımız her adım karakterimizi olumlu yönde etkileyecektir. Bu dönemde oyunun akışına kendinizi bırakabilir ve tercihlerinizle ilerleme kaydedebilirsiniz.

MyCareer modunda NBA maçları başladığındaysa işin asıl kısmı başlıyor. Bir kere, seçilme sıramıza göre her maç sonunda bizlere VC ödülü geliyor. Bu ödülün büyük bir kısmı maç başına alınan standart VC olurken, bir kısmı da o müsabakada sergilediğimiz performansa göre dağıtılıyor. Bu arada yaptığımız hataların, kazanacağımız VC ödülünden düşeceği uyarısını yapmadan geçmeyelim. Top kaptırırsanız, savunmadayken adamınızı kaçırırsanız, hatta gereksiz yerde pas isterseniz o maçtaki performansınızda düşüş olacaktır.

Kısaca, ne kadar fazla maça çıkarsanız o kadar fazla VC kazanırsınız. Ayrıca, oyunda ilerledikçe, hayran sayınıza ve ilerleyişinize göre sponsorlarla anlaşmalar imzalayacak ve ekstra VC kazanmaya devam edeceksiniz. Topladığınız VC birimleri, oyundaki ana hesabınıza eklenecektir. Bunları MyCareer modundaki karakterinizin gelişiminde kullanmak ya da biriktirmek sizin tercihinize bırakılacaktır. Tabii bu oyun modunda daha başarılı olmak ve kazancınızı arttırmak gibi bir niyetiniz varsa, kazandığınız VC birimlerini kullanarak karakterinizin özelliklerini yükseltmeniz gerekiyor.

Abone Ol
Bildir
guest
32 Yorum
En Çok Oylanan
En Yeni En Eski
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
32
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x