NBA 2K20, bir önceki oyunun ikonunu kullanıyor

Oyunları her sene kopyalarken, en azından ikon gibi ögeleri güncellediğinizden lütfen emin olun.

Artık her sene piyasaya düzenli olarak çıkan yeni oyunlara alıştık. FIFA ve Pro Evolution Soccer gibi serilerin her sene yeni oyunu çıkıyor ve oyuncular da sürekli olarak bu oyunların birbirlerinin kopyası olduğu için eleştiriyor. Bugün ise gerçekten kopya olan bir durumdan bahsedeceğiz sizlere. Yine her sene çıkan bir serinin son ürünü olan NBA 2K20, PC üzerinde bir önceki oyunun ikonunu kullanmaya devam ediyor. Steam üzerindeki bazı oyuncular bu durumu keşfetti.

NBA 2K20

NBA 2K20 oyununun en azından ikonu güncellenebilirdi

Sizlere daha önce sunmuş olduğumuz bir haberde, NBA 2K serisinin topluluğunun bu yeni oyun için ayaklandığını belirtmiştik. Bu insanlar hem oyunun hemen düzeltilmesini, hem de yalanlarla topluluğu idare ettiği için topluluk yöneticisinin kovulmasını istiyordu. Belli ki oyuncular haklıymış; 2K Games, geçen senenin oyununu kopyalarken, yeni oyundan o eski ikonu silmeyi bile unutmuş.

Adeta bir kumarhaneyi andıran NBA 2K20, Steam üzerinden oynandığı zaman NBA 2K19 oyununun ikonu ile görünüyor. Bizler bu video oyununun PlayStation 4 sürümüne sahibiz ve konsolda böyle bir durumun yaşanmadığını belirtmek isteriz. Hatta PC sürümündeki bu durum güncellendi mi, şu an kontrol bile edemiyoruz fakat geliştirici ekibin önceliklerinin mikro ödemelerde olduğu açıkça görünüyor.

Benzer bir durum daha önce EA şirketinin Madden NFL serisinde yaşanmıştı. Madden NFL 20 oyunundaki bazı arenalarda, hala Madden NFL 19 oyununun logosu yer alıyordu ve oyuncular, EA şirketini bu sebepten ötürü çok eleştirmişti. Şimdi ise sıra belli ki 2K Games cephesinde. Bu şirketin piyasaya süreceği bir başka oyun daha var: WWE 2K20. Bakalım o oyunda da benzer manzaralar ile karşılaşacak mıyız?

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir