Mount & Blade II: Bannerlord, PlayStation ve Xbox için duyuruldu

Mount & Blade II: Bannerlord, konsollar için ufukta görüldü.


PC için Steam üzerinden erken erişim süreci ile oyunculara 30 Mart 2020 tarihinde sunulmuş olan Mount & Blade II: Bannerlord yapıtının konsollara geleceği tahmin ediliyordu. Şimdi ise bu durum netleşmiş oldu; Prime Matter ve TaleWorlds Entertainment, bahsi geçen bu video oyununun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için 25 Ekim 2022 tarihinde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Sony Interactive Entertainment, PlayStation Store için geliştirilme süreci henüz bitmemiş olan oyunları kabul etmediği için tahmin ediyoruz ki aynı tarihte bu oyun, erken erişim sürecini de PC tarafında sonlandıracak ve oyuncuların karşısına final sürümü ile çıkacak.

Mount & Blade II: Bannerlord

Savaş boruları çalar, kuzgunlar toplanır. İç savaş koca bir krallığı yıpratır. Sınırların ötesinde yeni krallıklar yükselir. Kılıcını kuşan, zırhını giy, adamlarını topla ve şan kazanmak için Kalradya savaş alanlarına atıl. Egemenliğini kur ve eskisinin küllerinden yeni bir dünya yarat. Mount & Blade II: Bannerlord, orta çağ temalı savaş simülasyonü ve rol-yapma oyunu olan Mount & Blade: Warband yapıtının heyecanla beklenen devamı niteliğindedir. 200 yıl öncesinde geçen, detaylı dövüş sistemini ve Kalradya dünyasını daha kapsamlı ele alır. Dağlardaki sığınakları talan edin, şehirlerin arka sokaklarında gizli suç imparatorlukları kurun ya da güç mücadelenizde savaş keşmekeşinin içine atılın.

Kalradya kıtasında keşfe çıkın, baskınlar düzenleyin ve yolunuz boyunca dostlar düşmanlar edinin. Kendi ordunuzu yetiştirip savaşa sokun; bir yandan birliklerinizi komuta ederken diğer yandan onların yanında aksiyonun kalbine dalıp düşmanla çarpışın. Oyunu dilediğiniz gibi oynayın! Hiçbir oynanışın birbirinin aynısı olmadığı dinamik sandbox macerasında güce giden yolunuzu kendiniz çizin. Oyun tarzınıza uygun karakterinizi oluşturup geliştirin. Ustalığınızı temsil eden özelliklere erişim sağladıkça görevleri yerine getirerek becerileri geliştirin. Tütsüden savaş atlarına hemen her şeyin fiyatının arz ve talebe göre dalgalandığı, iniş çıkışlı simüle edilmiş bir feodal ekonomide mevcut malları görün. Kuşatma sonrası açlıkla savaşan bir şehre tahılı ilk getiren olarak ya da haydutların kestiği bir karavan rotasını yeniden açarak anarşiyi kendi lehinize kullanın.