Superdata ekibi bugün mobil market hakkında yeni raporlar yayımladı. Bu raporlar, Mayıs 2018 için geçerli idi tabii ki. Raporları şöyle bir özetlemek gerekirse mobil platformlarda Fortnite: Battle Royale oyununun büyümesi yavaşlıyor. Aynı zamanda da Pokémon GO geri dönüyor. Tabii Epic Games ekibinin yavaşlamasına rağmen, raporlara göre ekibin oyunu 300 milyon dolar kazancı geçmiş durumda. Bu saatten sonra da yavaşlasın zaten, değil mi?

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale oyununun popülerliği bitiyor mu?

Öncelikle Epic Games ekibinin oyunundan bahsedelim. Superdata raporlarına göre bu oyun, sadece Mayıs 2018 içerisinde 318 milyon dolar kazanç sağladı ve bu rakam, Nisan 2018 ile karşılaştırıldığı zaman %7 artış ile gözleniyor. Her ne kadar şu an bir artış olsa da, Epic Games bundan önceki dönemlerde çok daha hızlı büyüyordu. Şimdi ise ekibin sadece %7 değeri ile karşımıza çıkması, bizleri şaşırttı. Belki de artık mobil platformlarda para harcayacak oyuncu kalmamıştır. Kim bilir?

Tabii Fortnite: Battle Royale oyununun büyümesi yavaşlarken, birkaç sene öncesinin en popüler oyunlarından biri olan Pokémon GO, tahtına yeniden oturmaya hazırlanıyor olabilir. Çünkü Superdata raporlarına göre Mayıs 2018 içerisinde Pokémon GO, 2016 senesinden beri en çok anlık oyuncuya ev sahipliği yaptı ve rekorunu kırdı. Yapılan açıklamalara göre Pokémon GO, 104 milyon dolar kazanç sağlamış olabilir. Bu rakam, 2017 senesi ile karşılaştırıldığı zaman %170 civarında bir yükseliş ile karşımıza çıkıyor.

Etiketler: