SensorTower isimli analiz şirketi, iOS platformunda bulunan mobil oyunların istatistiklerini yayımladı ve bu istatistikler ile birlikte birbirinden farklı durumlara şahit olduk. Bu durumlardan en önemlisi ise Epic Games ekibinin iOS üzerinde para basıyor olması. Çünkü analizlere göre Fortnite: Battle Royale, iOS üzerinde 3 ayda 100 milyon dolar kazandı. Bahsetmiş olduğumuz video oyunu, bu kazancı ile rakibine de %300’den fazla fark atmış oldu.

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale para basarken PUBG Mobile ne yapıyor?

Yazımızın başında bahsettiğimiz rakip, tahmin ettiğiniz gibi PlayerUnknown’s Battlegrounds değil. Rakip olan Battle Royale oyunu Knives Out ve bu oyunun son 3 aylık kazancı sadece 23 milyon dolar. Bu iki oyun arasında ise Battle Royale olmayan Honor of Kings bulunuyor. Bu oyunun kazancı ise 33 milyon dolar. Peki, bu durumda Fortnite: Battle Royale birinci mi oluyor? Ne yazık ki hayır. Belki inanmayacaksınız ama son 3 ayda 100 milyon dolardan fazlasını kazanmış olan bir video oyunu daha var. Bu video oyunu ise Clash Royale. Bu oyunun da 3 aylık kazancı 154 milyon dolar.

Bu listede PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile bulunmuyor çünkü bu video oyunu iOS için çıkalı sadece 60 gün oldu. SensorTower ekibinin tahminlerine göre de bu video oyunu henüz 100 milyon dolar kazancı geçemedi. Fakat bize soracak olursanız, bu oyunun da para basmaya başlaması yakındır. Çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile için geçtiğimiz günlerde bir güncelleme geldi ve bu güncelleme oyuna Royale Pass sistemini getirdi ve evet, bu ögeler gerçek para ile de satılıyor. Royale Pass, 10 dolara veya 60 dolara satın alınabiliyor.

Etiketler:

,