Epic Games, şu an yüzlerce çalışana sahip bir ekip. Bu kadar çalışan genel olarak Fortnite projesi üzerinde çalışıyor. Bu oyun için geliştirilen yenilikler de, bu kadar çalışana rağmen sır gibi saklanabiliyor. Tabii her şey değil. Çünkü geçmişte, bu oyunun Battle Royale sürümüne gelecek olan meteor güncellemesi, eski bir Epic Games çalışanı tarafından sızdırılmıştı. Şimdi ise şirket, bu eski çalışanı mahkemeye veriyor.

Fortnite

Fortnite içerisinden bir şey sızdırmanın bedeli ağır oldu

Mahkemeye verilen bu eski çalışanın adı Thomas Hannah olarak açıklandı. Epic Games ise şimdi bu çalışanı mahkemeye veriyor çünkü Thomas Hannah, gizlilik anlaşmasına uymadı. Şirketten gelen bilgilere göre bu isim, oyunun gelecek etkinliklerini görebiliyordu. Thomas Hannah, bu bilgileri Adam DiMarco ile paylaştı ve Adam DiMarco da bu bilgileri internet alemine yaydı. Fakat Thomas Hannah’ın bu bilgileri paylaşması en başından yasaktı.

Adam DiMarco ve Thomas Hannah taraflarından sızdırılan bu bilgiler tabii ki gerçek oldu ve oyuncular da sızdırılan bilgileri aynen gördü. Buna karşı Thomas Hannah, mahkemeye bir cevap doldurdu ve bu konu üzerinde suçsuz olduğunu belirtti. Şu sıralarda ise mahkeme henüz sonuçlanmış değil ve neler olacağını bilemiyoruz.

Etiketler:

,