Microsoft şirketinin Windows 10 kullanıcıları için ciddi anlamda sarf ettiği çabayı göz ardı etmemek lazım. Bugüne kadar sayısız özelliği Microsoft Store sistemine getiren şirket, yeni bir güncelleme dalgasının geleceğinin sinyallerini verdi. Bu sinyalleri verilen güncellemeler ile oyuncular, merakla beklenen önemli 3 özelliğe kavuşacak gibi görünüyor.

Microsoft Store

Artık Microsoft Store ile istek listesi oluşturabileceksiniz

Gelecek olan güncellemelerin en önemlisi gibi görünen ilk özellikle başlayalım. Bu özellik istek listesi ve istek listesi özelliğiyle birlikte kullanıcılar artık site içinde gezerken bir istek listesi oluşturulabilecek; istedikleri oyun ya da uygulamaları istek listelerine koyabilecekler. Bu sayede oyuncular, diledikleri zaman oyunları satın alabilecekler veya indirip kurabilecekler. Güncelleme sonrasında istek listenize, profil resminizin hemen yanından ulaşabileceksiniz.

Gelmesi beklenen diğer güncellemeyle birlikte kullanıcılar istedikleri uygulama veya oyunları, aynı Microsoft Store hesabını paylaştıkları başka Windows 10 cihazlarına da kurabilecekler. Yani kullandığınız bilgisayar üzerinden diğer Windows 10 cihazınıza veya Xbox One konsolunuza uygulamaları ve oyunları basit bir şekilde yükleyebileceksiniz. Bu özellik evinde birden çok cihaz bulunan kişiler için ciddi anlamda önemli olacaktır diye düşünüyoruz.

Beklenen son özellik ise bilgisayarlar ve tabletler için kullanıcıların istedikleri kategorileri ve alt kategorileri direkt olarak seçmesine imkân tanıyan daha kullanışlı, daha kolay bir site navigasyon paneli. Bu güncelleme sayesinde bilgisayar veya tabletiniz üzerinden mağazada gezerken istediğiniz zaman mağazanın istediğiniz sayfasına navigasyon kısmından kolayca ulaşabileceksiniz.

Son olarak söyleyelim ki bu özellikler henüz test aşamasında. Yani ne zaman çıkacağına dair kesin bir tarih henüz paylaşılmasa da özelliklerin çok yakında gelmeleri bekleniyor.

Etiketler: