Mavi Kol artık 2 yaşında

Beraberce nice güzel yıllara.

Zaman ne kadar hızlı ilerliyor değil mi? Bazen dakikaların geçmediği, sıkıntıdan patlamak üzere olduğumuz anlar yaşasak da bir de seneler ellerimizde yuvarlanıp gidiyorlar. Mavi Kol ile sizleri buluşturduğumuz ilk günün üzerinden de 2 koca yıl geçmiş bile. İlk yılın sonunda belirttiğim gibi bugün bizim doğum günümüz. Bu süreçte bizlere katkı sağlayan herkese ve özellikle okurlarımıza teşekkür etmek istiyoruz. Beraberce nice senelere diyerek, 2. yaşımızı doldururken nasıl bir gelişme gösterdiğimize ve bu gelişimin bizleri nasıl etkilediğine değinmek istiyorum.

Mavi Kol

Mavi Kol ile nice yıllara

Dışarıdan bakıldığında ne derece belli oluyor bilemiyorum ama Mavi Kol ailesi olarak 2. yaşımızı oldukça yoğun bir biçimde doldurduk. Takvimler 11 Nisan 2018 tarihini gösterdiğinde; Mavi Kol olarak internet alemine merhaba dediğimizde aklımızda bazı fikirler vardı. Bunların temelinde, video oyunlarına dair haberleri kaleme almak ve inceleme yazıları yazmak ilk sırada olanlardı.

Başlarda, yalnızca ülkemizde yayıncısı olan video oyunlarını inceleyerek yola koyulduk. Bu, inceleme kategorisindeki başlangıç noktamızdı. Şimdiyse, dünyanın dört bir tarafında bulunan video oyunu geliştiricileri ve yayıncıları tarafından inceleme kodlarının gönderildiği bir kuruluş düzeyindeyiz. Haliyle, gerçekleştirdiğimiz video oyunu incelemelerinin sayısı, 1. yıl dönümümüz ile 2. yıl dönümümüz arasında önemli bir artış gösterdi.

Bu artış yalnızca oyun incelemeleri kategorimizde de yaşanmadı. Donanım incelemeleri olarak da ikinci yılımızı oldukça yoğun bir biçimde geçirdik. Pek çok yeni firmanın ürünlerini sizler için değerlendirdik ve tarafsız bir biçimde sunmaya özen gösterdik. Ayrıca, 2. yaşımızı doldurduğumuz yıl içerisinde rehber kategorimizin kapsamını da genişletmeye çalıştık. Böylelikle kurulduğumuz ilk yıla oranla genişleyen ve oldukça ilgi gören bir içerik türümüzün büyümesini seyrettik.

Tüm bunlarla birlikte, içeriklerimizin sayısını ve çeşitliliğini arttırırken tarafsızlık ilkemize bağlı kalmaya dikkat ettik. Siz değerli okurlarımızı yanıltacak, zamanını ve parasını boşa harcatacak değerlendirmelerde bulunmaktan kaçındık. Tüm içeriklerimizde objektif olmaya dikkat ederken, okunma sayımızı arttıracak gerçek olmayan başlıkları kullanmadık. Özetle, daha fazla ilgi çekmektense daha doğru bir biçimde karşınıza çıkmayı tercih ettik.

Herkese teşekkürler

2. yılımızı doldurduğumuz şu günde başta Kaan Gezer olmak üzere Mavi Kol için emek veren, aramıza katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Değerli kardeşim Kaan Gezer yine bir yıl boyunca tüm zamanını ve enerjisini internet sitemizin görünen ve perde arkasında yer alan kısımları için harcadı. Her anlamda böyle bir desteğiniz olduğunda işler daha kolay ve hızlı ilerleyebiliyor. Ayrıca, aramıza yeni katılan, aramızdan ayrılan tüm arkadaşlarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür etmeden geçmek istemiyorum.

Büyük bir teşekkürü de video oyunu sektöründe yer alan; geliştiriciler, yayıncılar ve tedarikçiler için dile getirmek gerekiyor. Günden güne artarak bizlerin içerik sunmasına yardımcı olan tüm video oyunu sektörü çalışanlarının katkılarından ve bizlere olan güveninden ötürü teşekkür ediyorum. Bu güven sayesinde, sizlere sunmuş olduğumuz içerikler çeşitlendiler. Beraberce; sağlıklı, başarılarla geçen, mutlu yıllar dileklerimi sunuyorum.