Marvel’s Avengers oyunundan Örümcek Adam için yeni oynanış videosu yayımlandı

Örümcek Adam gibi bir karakter bu hallere de mi düşecekti?

1 senelik ertelenmenin ardından Marvel’s Avengers oyununa Örümcek Adam sonunda geliyor. PlayStation konsollarına özel bir karakter olarak yayımlanmaya hazırlanan Örümcek Adam, kendisini aslında daha önce göstermişti; bu karakter için ufak bir sinematik tanıtım videosu yayımlanmıştı. Şimdi ise IGN sayesinde karaktere ait detaylı bir oynanış videosu görmüş olduk. Bu video, direkt olarak oyununun geliştirici ekibi tarafından hazırlanmış ve karakterin olabildiğince fazla animasyonunu ve saldırı çeşidini göstermeye odaklanıyor. Ayrıca, Örümcek Adam karakterinin ağ atarak nasıl etrafta dolaştığına da tanıklık edebiliyoruz.

Avengers

Sizlerin de haberimizin en tepesindeki oynanış videosundan görebileceği üzere Marvel’s Avengers oyununa eklenen Örümcek Adam, hiçbir şekilde heyecan verici değil. Belki de süper kahraman tarihin en ikonik ve en hareketli isimlerinden biri olan Örümcek Adam, bu video oyununda sanki bir mobil oyun karakteriymiş gibi görünüyor. Animasyonların sertliği, saldırıların basitliği ve çok daha fazlası hızlı bir şekilde gözünüze çarpabiliyor. Çıkış döneminde merakla oynadığım bu oyunu iyi ki bırakmışım diyorum; Örümcek Adam gibi bir karakteri, bu yapıtta, bu şekilde görmeye sanırım dayanamazdım.

Bu arada, Örümcek Adam karakterine ait çok fazla bir içerik de bulunmayacak Marvel’s Avengers yapıtında. Yani, karakter aslında basit bir etkinlik ile tanıtılacak; önceki yeni karakterler gibi geniş bir ek paket veya genişletme paketi sunulmayacak. Bu yine de çok büyük bir problem değil; sonuçta Örümcek Adam karakteri sadece PlayStation konsollarında yer alacak. PC ve Xbox taraflarında kullanılamayacak bir karakterin, ek paket seviyesinde sunulması diğer oyuncuları kötü hissettirebilirdi ve devreye FOMO girebilirdi. Açıkçası buradaki suçlu daha çok Sony Interactive Entertainment bile olabilir.