Marvel’s Avengers, Xbox Game Pass için geliyor

Xbox Game Pass için önemli bir oyun duyulurken, Microsoft şirketinden Satya Nadella da Xbox markası hakkında konuştu.

2020 senesi içerisinde piyasaya sürülmüş ve oyuncuları büyük bir hayal kırıklığına uğratmış olan Marvel’s Avengers, çıkışından 1 sene sonra bolca güncelleme ve ek içerik ile kendisini düzeltmeye çalıştı. Şimdi ise sırada Xbox Game Pass var. Microsoft ve Square Enix tarafından yapılan yeni bir açıklama sayesinde öğrenmiş olduk ki bahsi geçen bu yapıt, 30 Eylül 2021 tarihinde Xbox Game Pass sistemine eklenecek. Bu sayede, bahsi geçen sisteme abone olan oyuncular, bu yapıtı özgürce oynayabilecek; kendi süper kahraman takımlarını kurabilecek. Oyun; PC, Xbox konsolları ve bulut teknolojileri için sisteme eklenmiş olacak; herkes oynayabilecek bu oyunu.

Marvel’s Avengers, Xbox Game Pass için geliyor

Xbox Game Pass, düzenli olarak Marvel’s Avengers gibi birbirinden önemli oyunlar ile kendi kütüphanesini güncelliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bu oyunlarla anlaşma yapabilmek de öyle ucuz değildir. Xbox markasının arkasında Microsoft gibi dev bir şirket bulunduğu için para herhalde problem olmayacaktır ama Microsoft, bu video oyunu markası hakkında ne düşünüyor? Bahsi geçen dev şirketin CEO pozisyonunda yer alan Satya Nadella tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre Xbox, eskiden yan bir marka olarak görünüyordu ama şu anda kendisi, Microsoft şirketinin çekirdek markalarından bir tanesi ve odak noktasında bulunuyor.

Xbox markasının çekirdek bulut sistemleri üzerine kurulduğunu belirten CEO, aynı zamanda stüdyodaki oyun geliştiren insanların artık evden çalışıyor olması hakkında da ufak bir cümle kurdu. Kendisinin söylediğine göre oyunların geliştirilebilmesi için oyun geliştiricilerinin birlikte olması gerekiyor. Bu birliktelik, evden çalışma ile sağlanamıyor. Satya Nadella, bu cümlelerini pek detaylandırmadı ama kendisinin yüksek bütçeli, AAA seviyesindeki video oyunları hakkında konuştuğu tahmin ediliyor. Daha ufak çaplı ve düşük bütçeli oyunlar gayet güzel bir şekilde, evden de geliştirilebiliyor. Tabii ki büyük oyunlarda daha fazla koordinasyon gerekiyor.