Birçok farklı sektörde otomasyon ve video konferanslar önemli bir yer tutar. Logitech ekibi de bunu düşünerek, bahsettiğimiz kategorilerdeki ürünlerine sürekli olarak yenilerini ekliyor. Bugün ise Rally isimli yeni bir video konferans ürünü duyuruldu. Bu ürün sayesinde stüdyo kalitesinde görüntü ve olağanüstü ses berraklığı sunuluyor katılımcılara. Bahsetmiş olduğumuz RightSense ise, Rally ürününe bir destekçi niteliğinde, yazılım olarak gelecek.

Logitech

Logitech, toplantı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor

Öyle ki RightSense, etkin konferans deneyimi için ışık, renk, ses ve kamera kontrolünü otomatik hale getirerek daha doğal ve ilgi çekici bir video konferans deneyimi vaat ediyor. Bu teknoloji, en başta belirtmiş olduğumuz video konferans ürünü ile uyumlu çalışarak daha verimli toplantılar gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Bahsetmiş olduğumuz Rally ürünü, piyasada bulunan benzer ürünlere göre çok benzersiz bir özelliğe sahip. Çünkü bu ürün, hoparlör ile mikrofonu ayırabiliyor. Bu şekilde en net görüntü-ses senkronizasyonunu sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca bu ürün kullanılırken, toplantı alanında en arkada oturan katılımcı bile karşı tarafa sesini net bir şekilde iletebiliyor.

RightSense teknolojisi ise 3 farklı otomasyon sisteminden oluşuyor. Bu sistemlerden ilkinin adı RightSight ve bu otomasyon sayesinde katılımcılar, manüel olarak kamerayı ayarlama gereği hissetmiyor. RightSight, otomatik olarak gerekli tüm ayarlamaları yapıyor ve en iyi görüntüyü sunuyor. RightLight ise sunulan görüntüde ışıklandırmayı düzeltiyor, yüzleri öne çıkartıyor ve görüntüde loşluk varsa, canlandırıyor. RightSound ise yine en iyi sesi sunmak için ayarlamalar yapıyor. Bu otomasyonlar sayesinde en iyi toplantı deneyimini yaşayabiliyorsunuz.

Microsoft Skype for Business, Microsoft Teams, Google Hangouts Meet, Zoom, BlueJeans gibi video konferans hizmetleriyle ile uyumlu çalışan bu Logitech ürünleri, profesyonel alanlarda insanların ciddi anlamda işini kolaylaştıracağa benziyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster