Bünyesinde LIGHTSPEED ve HERO gibi teknolojilere sahip olan Logitech G ekibi, yeni oyun faresini duyurdu. Yapılan açıklamalara göre bu oyun faresinin adı Logitech G305 ve kendisi kablosuz bir tasarıma sahip. Tabii bu fare kablosuz diye performansın zayıf olduğunu düşünmeyiniz. Yayımlanan basın bültenine göre bu oyun faresi, kablosuz olmasına rağmen yüksek performans sağlayabiliyor.

Logitech G305

Logitech G305, günümüz farelerinden 10 kat daha yüksek performansa sahip

Logitech G tarafından yapılan açıklamalara göre bahsetmiş olduğumuz yeni oyuncu faresi, günümüz farelerinden bile 10 kat daha fazla performans verebiliyor. Tabii bu performansta HERO sensörünün de önemli bir yer var. Çünkü bu sensör sayesinde fare, hızlandırma veya yumuşatma olmadan duyarlılık ve doğruluk sağlayabiliyor. Farenin 12000 DPI değerlerine kadar ulaşan duyarlılığı bulunuyor. Logitech G305, 400 IPS değerinde hassasiyet de sağlayabiliyor.

Daha önce demiştik, HERO haricinde LIGHTSPEED teknolojisi de bu farede bulunuyor. LIGHTSPEED sayesinde bu fare, kablosuz olmasına rağmen 1ms değerinde gecikme sunuyor. Bu sayede rekabetçi video oyunlarında bile refleksleriniz ile bu fare uyumluluk gösterebiliyor.

Tabii bir oyuncu faresi kablosuz olunca, işin içine kullanım süresi de giriyor. Yine HERO sensörü sağ olsun, bu oyun faresi 250 saate kadar sizi oyunda tutabiliyor. Tabii 250 saatlik değeri yakalayabilmek için fareyi performans moduna almanız gerekiyor. Performans modunda farenin gecikme değeri yükseliyor ama Logitech G ekibinin resmi uygulamasını kullanarak, bu gecikme oranını 8ms değerine kadar düşürebiliyorsunuz.

Yapılan açıklamalara göre bahsetmiş olduğumuz oyun faresinin ağırlı 99 gram ve kendisinin siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk çeşidi bulunuyor. Sizler ise yukarıdaki görselde bu farenin siyah modelini görüyorsunuz. Logitech G şirketinin Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ujesh Desai, “Çalışmalarımız sayesinde kablosuz performansımız, elektronik spor profesyonellerinin teknolojimize güvenebileceği ve maçları rahatlıkla kazanabileceği seviyeye ulaştı. Bu oyuncu faresi ile herkese en iyi teknolojiyi sunmak istedik. HERO sensörüne ve LIGHTSPEED teknolojisine sahip Logitech G305, kablosuz oyun faresi kullanmak için mükemmel bir sebep.” dedi bu fare hakkında.

Etiketler:

,