Life is Strange, övgüleri toplayınca geliştiricileri olan Dontnod Entertainment tarafından farklı platformlara entegre edilmeye başlamıştı. Şimdiye kadar PlayStation 3, Xbox 360, Mac OS, iOS ve Linux platformları için entegre edilen oyun yakın zamanda da Android cihazlarla uyumlu olacak. Bu çok önemli bir gelişme çünkü oyunun seveni çok fazla ancak hala oyunu hiç oynama fırsatı bulamayanlar var ama Dontnod Entartainment bu durumu aşıyor denilebilir.

Life is Strange

Life is Strange, Android platformlara ne zaman gelecek?

Oyunun ilk sezonu 5 bölümden oluşmakta. İlk bölümü ise hala ücretsiz bir şekilde erişime açık durumda, tabii sadece erişime açık platformlarda. Life is Strange, iOS cihazlara ilk çıkışını gerçekleştirdiğinde yalnızca ilk 3 bölümü oynanabiliyordu, son 2 bölümü ise sonradan eklendi. Aynı şekilde Android cihazlarda da parça parça yüklenebilir. Bu da oyuncuların işine gelmeyecektir diye düşünüyoruz, ne de olsa insan ister istemez sabırsızlanıyor. Bölümler iOS cihazlara oyun içi satın alım şeklinde sunulmuştu. Aynı şekilde Android cihazlara da bu şekilde gelecektir diye tahmin ediyoruz. Oyunun dağıtımcılığını da yine Square Enix üstleniyor. Android için çıkış tarihi olarak da Temmuz 2018 işaret edildi. Ayrıca oyunun ön kayıtları da başladı. Buraya tıklayarak direkt olarak ön kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz. Bir de aşağıdan oyunun Android sürümü için yayımlanan videoya ulaşabilirsiniz.

Life is Strange, Dontnod Entertainment tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından piyasaya sürülen bir macera oyunudur. Oyun ayrıca interaktif film olarak da tanımlanabilir. Çünkü Life is Strange ilk sezonu 5 bölümden oluşan bölümsel bir oyundur. Senaryosuyla da büyük beğeni toplamayı başarabilmiş oyun Life is Strange ilk olarak 31 Ağustos 2017 tarihinde piyasaya sürüldü. İlk çıktığında sadece PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına uyumluydu. Ardından beğenilen oyun, Dontnod Entertainment tarafından farklı platformlara da entegre edildi ve edilmeye de devam ediyor.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Heval Deniz Kaya

Müzisyen, gamer, prodüktör. Yazılar yazıp Mavi Kol'a yollar, yemek yer, su içer...

Tüm yazıları göster