Birçok video oyunu markasının çizgi romanlarının ardında bulunan Titan Comics, bu sene Life is Strange markası için de bir çizgi romanı piyasaya sürecekti. Geçtiğimiz gün ise bu çizgi roman, Amazon gibi platformlar üzerinde listelendi. Bu listeleme sayesinde de çizgi roman hakkında yepyeni bilgilerin sahibi olabildik. Öyle ki, listelemelere göre bu çizgi roman, ilk oyunun sonrasında geçecek. Eğer şimdi ilk oyun hakkında keyif kaçırıcı bilgiler almak istemiyorsanız, yazımızı terk edebilirsiniz. Çünkü bu çizgi romanın konusundan bahsedebilmek için, ilk sezonun içerisinden kritik bilgiler vereceğiz.

Life is Strange

Life is Strange oyununun ilk sezonunun finalinde, bildiğiniz üzere Max bir seçim yapıyordu. Ya Chloe kurban gidecekti, ya da şehir. Şimdi, tabii ki insanların kararlarına karışmak istemeyiz ama 1 sezon boyunca bizlere sunulan hikayeye göre, oyunun bitmesi gereken hali, şehrin kurban verilmesi idi. Bu yüzden Titan Comics ekibi de piyasaya süreceği çizgi romanı o finalden alacak ve devam ettirecek. Yani, bu ekibin çizgi romanında, şehrin kurban olarak verildiği finalden ötesi çizgi roman severlere ve oyunculara aktarılacak.

Neden Life is Strange çizgi romanı, o finali takip edecek?

Oyunun ilk sezonunu oynamış olan oyunlar, bu oyunun finali üzerinde çok tartışmıştı. Yani, senaryodaki boşluklar bir yana, neden insanların X veya Y finali seçtiği tartışılmıştı. Şimdi de Titan Comics ekibi belli bir final üzerinden gideceği için sizlere birkaç vermek istedik.

Öncelikle söylemek gerekiyor ki, oyunun ilk sezonunda Chloe’nin ölümü ile felaketlerin duracağını belirten herhangi bir somut öge bulunmuyor. Ayrıca yaşanan fırtınada da bölgedeki her insanın öldüğünü, her yerin yerle bir olduğunu düşünmek için yine somut bir öge bulunmuyor. Tabii, Chloe’nin yaşaması ile birlikte, felaketlerin onu takip edeceği hakkında da herhangi bir somut öge bulunmuyor. Son olarak, oyunun finalinde Chloe’nin kurban edilmesi demek, hikaye açısından ilk sezonun tamamen çöpe atılması demek oluyor çünkü ilk sezonun tamamı Chloe’yi hayatta tutmak ile alakalı. Neden finalde kendisini öldürüyoruz? İşte bu sebeplerden ötürü Titan Comics, belli bir finali takip ediyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster