E3 2018 sunumlarının başlamasına sadece birkaç gün kalmışken, internet aleminde onlarca video oyunu her gün sızdırılıyor. Bu sızdırmalar genelde irili ufaklı internet sitelerinde gerçekleştiriliyor. Genelde PlayStation Store, Microsoft Store ve Steam gibi platformlardan hiç sızdırmalar alamıyorduk. Fakat Valve, anlaşılan vanayı açık unuttu çünkü Hitman 2 oyununun duyurusundan hemen sonra, başka bir oyunun da sayfası açıldı. Bu oyun da Just Cause 4 oldu.

Just Cause 4

Just Cause 4 da ortaya çıktı

Açıkçası bu video oyununun sızdırılmasına, daha doğrusu ortada böyle bir video oyununun olmasına gerçekten şaşırdık. Çünkü bu oyunu geliştiren Avalanche Studios ekibi şu an aktif olarak 2 farklı projede yer alıyor. Bu projelerden bir tanesi RAGE 2 ve diğeri de Generation Zero. Bu iki oyun da 2019 için beklenir halde. Ayrıca, 2019 ve sonrası için düşünülen bir açık dünya oyunu da söylentiler arasında fakat bu oyun henüz ortaya net olarak çıkmış değil. Bunun üzerine bir de Just Cause 4 oyununun gelmesi gerçekten şaşırtıcı.

Avalanche Studios, 350’den fazla çalışana sahip olan bir geliştirici ekip, bu kadar proje üzerinde aynı anda çalışıyorsa, işleri gerçekten zor demektir. Son olarak, bahsetmiş olduğumuz video oyunu hakkında şu an hiçbir resmi bilgi yok ama oyun Steam üzerinde sızdırıldığına göre, çok yakın bir zamanda duyuru alabiliriz gibi görünüyor.

Etiketler:

,