Söz verildiği gibi, 7 Haziran 2018 tarihinde Hitman 2 resmi olarak duyuruldu. Bu duyuru ile oyun hakkındaki ilk bilgilere, videolara, ön sipariş hediyelerine ve ülkemizdeki satış fiyatı gibi bilgilere sahip olduk. Bu yazımızda ise sizlere saymış olduğumuz tüm bilgileri sunacağız. Dilerseniz girişi çok uzatmadan, hemen oyun hakkındaki bilgilere geçelim.

Hitman 2

Hitman 2 hakkında verilen ilk bilgiler

Hitman 2 ile Ajan 47 geri dönüyor ve kendisi yine dünyayı dolaşıyor. Oyundaki ana hedefimiz ise Shadow Client isimli hedefimizi öldürmek olacak. Yenilenmiş serinin ikinci oyununda yeni oyun modları ve oyun mekanikleri bulunacak. Bu yeniliklerden bir tanesi de eşli oyuncu modu olacak. Evet, oyuncular artık çevrim içi olarak görev yapabilecekler. Bu modun adı da Sniper Assassin olacak.

Verilen bilgilerin devamına göre bu oyun, bir önceki oyun gibi bölüm bölüm piyasaya sürülmeyecek. Oyun, bir kez çıkışını gerçekleştirecek ve tüm içeriğe sahip olacak. Bir önceki oyundan Elusive Targets, Escalation ve Contracts gibi özellikler de bu oyunda bulunacak. Ayrıca oyun, klasik bir çevrim içi servis gibi, çıkışından sonra da aktif olarak desteklenecek. Bu destek hakkında çok bilgimiz yok ama oyuna ücretsiz güncellemeler ve ek paketler gelecektir muhtemelen. Son olarak, oyununun çıkış tarihi de 13 Kasım 2018 olarak açıklandı.

Bu oyun ülkemizde ne kadara satılacak?

Oyunun Steam üzerindeki fiyatı

PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için duyurulan bu video oyunu, görülen o ki en ucuz olarak Steam üzerinde satılacak. Steam üzerinden aldığımız verilere göre oyunun normal sürümü 102 TL olacak. Oyun için ayrıca Silver Edition ve Gold Edition sürümleri de satılacak. Silver Edition, 123 TL; Gold Edition ise 144 TL olacak.

Eğer oyunun herhangi bir sürümüne ön sipariş verirseniz, oyunu herkesten 4 gün önce oynamaya başlayabileceksiniz ve Sniper Assassin moduna hemen, şimdi erişebileceksiniz. Eğer oyuna şimdi ön sipariş verirseniz, bu oyunun eşli oyuncu modunu oynamaya başlayabileceksiniz yani. Eğer oyunun Gold Edition haline ön sipariş verirseniz, bir Season Pass benzeri ögeye sahip olacaksınız. Çünkü oyunun Gold Edition paketinde ücretsiz 2 adet genişletme paketi bulunacak. Oyunun Silver Edition halinde ise sadece ilk genişletme paketi ücretsiz olacak.

Oyunun konsollar üzerindeki fiyatı

Dediğimiz gibi, oyun Steam üzerinde çok ucuz çünkü oyunun konsol sürümleri, neredeyse iki katı fiyata sahip. Mesela PlayStation Store üzerinden aldığımız verilere göre oyunun normal sürümü 210 TL fiyat etiketi ile satılmakta, yine aynı ön sipariş hediyeleri ile. Oyunun Gold Edition hali ise 300 TL fiyat etiketine sahip ve paketin içeriği de Steam üzerindeki içerik ile aynı.

İşin en ilginç tarafı ise PlayStation Store üzerinde bu oyunun Silver Edition halinin bulunmaması. Oyunun bu sürümü neden konsollar için satılmıyor, bilmiyoruz ama önemli bir eksik olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü oyunun Silver Edition halinde tek bir genişletme paketi bulunuyordu ve fiyatı da Gold Edition sürümüne göre uygundu.

Hitman: Sniper Assassin nasıl bir şey?

Dediğimiz gibi, eğer Hitman 2 oyununa ön sipariş verirseniz, anında Hitman: Sniper Assassin oyununu indirmeye başlayabiliyorsunuz. Bu mini oyun, öncelikle bize 13 Kasım 2018 tarihinde çıkacak olan ana oyundan çok ufak bir kesit sunuyor. Bir nevi demo diyebiliriz. Bu oyunda arkadaşlarımızla veya tek başımıza, keskin nişancı olup, hedeflerimizi öldürmeye çalışıyoruz. Ne yazık ki silahımızın başından ayrılamıyoruz. Yani, serbest bir şekilde gezmek yok.

Yine de bu Hitman: Sniper Assassin modunun önemli olduğunu söyleyebiliriz çünkü bu oyun, ana oyunda gelecek olan keskin nişancılık mekaniklerini gösteriyor oyunculara. Bu mekanik, ilk oyuna göre oldukça gelişmiş gibi görünüyor. Bu mod için yayımlanmış olan ilk videoyu da, haberimizin devamından izleyebilirsiniz.

Hitman 2 oyununun sistem gereksinimleri ne durumda?

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7
 • İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 / 64-bit Windows 8 (8.1) veya Windows 10
 • İşlemci: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290
 • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Hitman 2 için yayımlanmış olan tüm videolar

Hitman 2 için yayımlanmış ilk görseller