Frontier Development tarafından geliştirilen ve aynı firma tarafından yayımlanacak olan Jurassic World Evolution için 3. geliştirici günlüğü videosu yayımlandı. Bu videoda, iş yerimizdeki bir birim olarak dinozorların varlığı teması işleniyor. 12 Haziran 2018 gibi yakın bir tarihte çıkışını gerçekleştirecek olan oyunun geliştirici ekibi vasıtasıyla; oyundaki dinozorlarla ilgili sıkıntılarımızı, yükümlülüklerimizi ve etkileşimimizi daha iyi kavrıyoruz. Dinozorlarla çalışmak ismindeki bu yeni geliştirici günlüğü videosunu, haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz. Dilerseniz biz haberimize dair detaylarımıza geçelim.

Jurassic World Evolution, dinozorlarla çalışmak nasılmış gösteriyor

Elimizde güzel bir alan var ve biz de bu alanı, dinozor temalı bir hayvanat bahçesine dönüştürmek istiyoruz. Her ne kadar işin teknik ve maddi kısmıyla ilgilenirsek ilgilenelim, bir yerden sonra mecburen dinozorlarla etkileşim halinde bulunmamız gerekecek. Yayımlanan 3. Geliştirici günlüğü videosuna baktığımızda da, oynanış sürecindeki dinozorlarla ilgili sıkıntılar ve bu sıkıntıları nasıl çözebileceğimiz anlatılıyor. Bu vahşi hayvanları denetim altında tutarak, kuracağımız parktaki denetimi ve can güvenliğini en düzgün biçimde sağlamamız gerektiğini, bir kez daha idrak ediyoruz.

Jurassic World Evolution ile dinozor DNA’larını işleyeceğiz

Videoda gördüğümüz bir başka özelliğin de dinozor üretmeyle alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Jurassic World Evolution oyunundaki görevimiz, yalnızca dinozorları sağlıklı bir biçimde sergilemekten ibaret olmayacak. Biyo mühendislik özelliklerini kullanarak mevcut dinozor DNA’larını işlemek ve yeni türler elde etmek de oyundaki bir diğer ana amacımız olacak. Yeterli genom verisi ile dinozorları çeşitlendirebileceğiz ve böylelikle oyunun eğlenceli farklı bir yönü daha ortaya çıkacak. Videoda, dinozorlarımızın genetik ağaçlarını ve üretim geçişlerine göz atma fırsatını da bulduğumuzu eklemeden geçmeyelim.

Ayrıca, dinozorların yalnızca açlık ve susuzluk gibi temel ihtiyaçlarıyla değil, her dinozor türüne göre, oluşacak diğer ihtiyaçlarıyla da uğraşmamız gerekecek. Geliştirici ekibin verdiği örneklere göre; otobur dinozorların sosyal ihtiyaçlarına, etobur dinozorlara göre daha fazla dikkat etmek gerekecek. Etoburların da avlanma ihtiyaçlarının karşılanması gerekecek. Bahsettiğimiz üzere 12 Haziran 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Jurassic World Evolution için yayımlanan 3. Geliştirici günlüğü videosunu, haberimizin hemen alt kısmından seyredebilirsiniz.