PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 12 Haziran 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Jurassic World Evolution için 2 yeni video yayımlandı. Kendi dinozor parkımızı kurarak, buranın düzenini sağlayacağımız, işletmesini ele alacağımız, simülasyon türündeki video oyunu için yayımlanan videoların bir tanesinde, bizden daha fazlasının istendiğini görüyoruz. Yani, diğer park, şehir ve benzerlerini inşa etme işlemleri gerçekleştirdiğimiz simülasyon oyunlarından fazlası bizi bekliyor bu oyunda. Diğer videoda ise oyunun 20 dakikalık oynanışı görüntülerini seyretme imkanı elde ediyoruz. Yayımlanan bu iki videoyu da haberimizin son bölümünden seyredebilir, hayli ilginç bir yapıda gelen oyun hakkında, merak ettikleriniz bazı soruların yanıtlarını, videolar vasıtasıyla bulabilirsiniz.

Jurassic World Evolution ile parkın kontrolünü tamamen ele alacağız

Aynı zamanda Jurassic World Evolution için yayımlanan ikinci geliştirici günlüğü olan bahsedeceğimiz ilk video; Take Control başlığı altında paylaşıldı. Bu videonun odak noktasını, giriş kısmında da belirttiğimiz üzere, oyunda kontrol edebileceğimiz etkenler oluşturuyor. Doğal bir park inşa etmek ve işletebilmenin pek çok ayrıntısıyla uğraşırken, oyunda farklı mekaniklerle karşılaşacağımızı da bir kez daha görüyoruz. Park içerisinde araç sürme, bu araçlarla dinozorların yakınlarına giderek onları atıcılık kamera açısıyla vurma gibi farklı etkinliklerimiz olacak. Dinozorların uyutulmasının ardından; helikopter kullanarak bayılan dinozorların nakliyesini gerçekleştirme gibi işlemler de yine oyunculara bırakılacak.

Jurassic World Evolution, park kurma simülasyonundan fazlasını sunacak

Geliştirici günlüğü videosunda ayrıca; oyundaki park kurma simülasyonu ögelerini görüyoruz. İnşa etme ve çeşitlendirme gibi aşamalar gözler önüne seriliyor. Videonun bir başka dikkat çeken özelliğin de oyunun grafikleri olduğunu söyleyebiliriz. Farklı kamera açılarından gösterilen oynanış görüntüleri vasıtasıyla, grafiklerin kalitesinden de haberdar olabiliyoruz. Ayrıca değişen hava koşullarının da oyuna işlenişinin hayli başarılı olduğunu belirtmeden geçmeyelim. İtinayla hazırlanan ve oldukça ilgi çekebilecek farklı bir simülasyon oyununun yaklaştığını görebiliyoruz.

Oyunun 20 dakikalık yeni oynanış görüntülerinin gösterildiği videoysa; işlerin nasıl başlayacağını ve ilerleyeceğini gösteriyor. Sıfırdan bir park oluşturmaya başlarken hava koşulları yine ilgi çekiyor ama bu videonun temasını ölüm kavramı oluşturuyor. Dinozorların farklı genetik sistemlerle üretilmesi sırasındaki detayları da videoda görebiliyoruz. 20 dakikalık oynanış videosunun odak noktasınıysa; aynı bölgeye bırakılan etçil ve otçul dinozorların karşılaşmalarının olduğunu söyleyebiliriz. İzlediğinizde, yaşananlar, yapay zekanın tepkileri, sizleri de şaşırtabilir. Belirttiğimiz üzere, artık çıkışına bir hayli kısa süre kalan simülasyon oyunu Jurassic World Evolution için yayımlanan iki videoyu, hemen haberimizin alt kısmından seyredebilirsiniz.