Daha önce Elite Dangerous ve Planet Coaster isimli video oyunları ile oyuncuların karşısına çıkmış olan Frontier Developments, şimdi de lisanslı bir Jurassic World oyunu geliştiriyor. 2018 senesi içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan bu lisanslı video oyununun adı ise Jurassic World Evolution. İşte bugün, bahsettiğimiz bu video oyunu için iki yeni video yayımlandı. Bu videolardan bir tanesi, oyunun ilk 20 dakikasını gösteriyordu. Diğer videosu ise Isla Tacano bölgesini tanıtıyordu. Dilerseniz yayımlanmış olan bu videolara hemen aşağıdan sizler de göz atabilirsiniz.

Jurassic World Evolution

Jurassic World Evolution bekleyenler, bu videolar ile heyecanlanacak

Dilerseniz öncelikle oyunun ilk 20 dakikası gösterilen videodan bahsedelim. Bu video, IGN First programı dahilinde yayımlandı. Isla Matanceros bölgesinde oynanış anlarını gördüğümüz bu video oyunu, kısacık bir sinematik sahne ile oyuncuları, oyuna sokuyor. Ardından ise klasik bir yönetim simülasyonu başlıyor. Binalar kuruyoruz, dinozorlarımıza bakıyoruz ve her şeyin yolunda gittiğinden emin olmaya çalışıyoruz.

Oynanış görüntülerine bakacak olursak, Jurassic World Evolution içerisinde dikkat etmemiz gereken birkaç önemli öge bulunuyor ve bu ögelerden bir tanesi de elektrik. Eğer bize sağlanan elektriğin daha fazlasını kullanmaya çalışırsak, dinozorları dışarıda tutmaya yarayan elektrikli duvarlar etkisiz hale geliyor ve doğal olarak da dinozorlar, özgürlükleri için koşmaya başlıyor. Tabii arada birkaç kişi de ölebilir.

Muhtemelen Xbox One X veya Windows 10 temelli bir platformdan kaydedilen bu oynanış videosu ardından, sırada yeni bir bölge tanıtımı var. Daha önce de dediğimiz gibi, bu bölgenin adı Isla Tacano. Eğer dilerseniz tanıtılan yeni bölgenin videosunu da hemen aşağıdan görebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dileriz efendim.