Hideo Kojima, Xbox için bölümlerden oluşan bir korku oyunu yapıyor olabilir

Microsoft tarafından Windows 11 ve Xbox Cloud Gaming hakkında da bolca bilgi geldi.

Daha önce Death Stranding ile karşımıza çıkmış olan ve şu sıralar da aynı oyunun yeni nesil sürümünü geliştirmekle uğraşan Hideo Kojima, aynı zamanda yeni bir video oyunu da geliştiriyor. Bu oyunun ne olduğu hakkında hiçbir resmi bir bilgi yok ama geçmişten gelen hem söylentilere, hem de paylaşımlara yönelecek olursak Hideo Kojima, bir korku oyunu geliştiriyor. Hatta bu oyunun Death Stranding ile aynı evreni paylaşıyor olması ve/veya uzayda geçiyor olması da ihtimal dahilinde. Şimdi ise ortaya çıkan yeni söylentilere göre bu korku oyunu, bölümlü bir yapıya sahip olacak ve Microsoft tarafından piyasaya sürülecek.

Daha önce Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin oyununu doğru bir şekilde sızdırmış olan SoulsHunt tarafından yapılan yeni bir paylaşıma göre Hideo Kojima, yeni oyununu Microsoft ile birlikte geliştiriyor. Bu iş birliği dahilinde bahsi geçen oyun, bulut teknolojisini aktif olarak kullanacak ve oyunculara benzersiz bir deneyim sunacak. Bu deneyim, korku temelli olacak ve Life is Strange gibi oyun markaları gibi bölümlerden oluşacak. Aynı zamanda bu yapıt, Microsoft tarafından piyasaya sürülecek. Bu da demek oluyor ki Xbox Game Pass da çıkış gününden itibaren oyuna sahip olabilecek. Buna karşılık, Kojima Productions tarafı bağımsızlığını koruyacak.

Microsoft tarafından satın alınmayacak olan Kojima Productions, aynı zamanda Abandoned isimli oyun ile de herhangi bir bağa sahip değil. Bu konu aslında o oyunun geliştiricileri tarafından dile getirilmişti ama SoulsHunt, konunun üzerine giderek, aynı bilgiyi tekrarladı. Ayrıca, tam olarak Hideo Kojima ile alakalı olmayacak ama SoulsHunt, PC ve PlayStation 5 için Bloodborne oyununun iyileştirilmiş sürümünün Sony Interactive Entertainment ve PlayStation Studios tarafından geliştirildiğini de belirtiyor. Yalnız, hem Hideo Kojima, hem de Bloodborne hakkındaki söylentiler çok uzun zamandır sektörde yer alıyor. Bu yüzden, SoulsHunt kişisine güvenmek biraz güç.

Hideo Kojima, Xbox için bölümlerden oluşan bir korku oyunu yapıyor olabilir

Xbox Cloud Gaming, kendisini genişletmeye devam ediyor

Microsoft, daha önce de belirtildiği üzere bulut teknolojisine çok önem veriyor ve Xbox Cloud Gaming, şirket için büyük bir önem taşıyor. Xbox Cloud Gaming aracılığı ile oyuncular, Xbox Game Pass üzerindeki oyunları mobil cihazlarına bile taşıyabiliyor. Şimdi ise yapılan yeni bir açıklama aracılığı ile öğrenmiş olduk ki bahsi geçen bulut oyunculuğu sistemi artık temel olarak Xbox Series X konsolunu kullanıyor. Daha öncesinde bu sistem, Xbox One X konsolunu kullanıyordu. Yani, oyunların Xbox One X konsolundaki versiyonları oynatılıyordu. Şimdi ise Xbox Cloud Gaming, Xbox Series X ile tamamen yeni nesil döneme geçti.

Microsoft aynı zamanda iOS temelli cihazlar için Xbox Mobile Accessories kategorisini genişlettiğini de duyurdu. Mobil platformlarda oyun oynayan oyunculara yardımcı olan bu aksesuar kategorisinin içerisine Xbox Backbone One, Razer Kishi Universal Gaming Controller ve OtterBox Power Swap Controller Batteries eklendi. Razer Kishi Universal Gaming Controller sayesinde kendi akıllı telefonunuzda, oyun konsolu seviyesinde bir kontrolcü deneyimi elde edebiliyorsunuz. OtterBox Power Swap Controller Batteries ise tamamen kablosuz ve kolay değiştirilebilen bir batarya deneyimi sunuyor. Kontrolcü, 100 USD; bataryalar ise 60 USD üzerinden satılıyor.

Windows 11, Insider Preview programına girdi

Haberimizi sonlandırmadan önce Windows 11 hakkında da ufak bir bilgi vermemiz gerekiyor. Microsoft tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre Windows 11, artık Insider Preview programı dahilinde test edilebilir. Dev Channel içerisine Build 22000.51 sürümü üzerinden eklenen bu yeni işletim sistemi, reklam edildiği tüm özellikleri henüz içerisinde bulundurmuyor; mesela Android temelli uygulamaları henüz sistem seviyesinde deneyemiyorsunuz ama ilk bakış için kullanılabilecek gayet uygun bir ürün var karşımızda. Eğer sizler de bu işletim sistemini denemek isterseniz, Insider Preview dahilinde Dev Channel erişiminizin olması gerekmekte.