Xbox Game Pass için Need for Speed: Hot Pursuit Remastered ve dahası geliyor

Microsoft; Xbox Game Pass, Xbox Cloud Gaming ve Halo Infinite hakkında bazı önemli açıklamalar yaptı.

Microsoft, Xbox Wire üzerinden yeni bir açıklama yaparak, Xbox Game Pass sistemine gelecek yeni video oyunlarını gösterdi. Bu açıklamalara göre bulut, konsol ve bilgisayar için Worms Rumble sisteme eklendi bile. Bilgisayar için Iron Harvest, yine bilgisayar için Prodeus, bilgisayar ve konsol için Need for Speed: Hot Pursuit Remastered ise bugün bahsi geçen sisteme eklenecek. 1 Temmuz 2021 tarihinde ise bulut için Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts; bulut, konsol ve bilgisayar için Bug Fables: The Everlasting Sapling, Immortal Realms: Vampire Wars, Gang Beasts ve Limbo oyunları eklenecek.

Xbox Game Pass içerisinde yer alan Yakuza: Like a Dragon gibi oyunlara dokunmatik kontrol desteği eklenirken; Black Desert, Dead by Daylight, Halo: The Master Chief Collection, Microsoft Flight Simulator, Minecraft, NBA 2K21, For Honor, Sea of Thieves, Star Wars Jedi: Fallen Order ve The Elder Scrolls Online oyununda da yeni içerikler oyuncuları bekliyor olacak. Adı geçen tüm bu yapıtlar, bahsi geçen abonelik sisteminin içerisinde de halihazırda yer alıyor zaten. Xbox Game Pass Ultimate abonelerine hediye olarak ise Space Jam: A New Legacy – The Game, Phantasy Star Online 2: New Genesis – June Member Monthly Bonus ve Disney+ veriliyor.

Xbox Game Pass için Need for Speed: Hot Pursuit Remastered ve dahası geliyor

Xbox Cloud Gaming ise yeni nesle geçiyor

Xbox Game Pass Ultimate ile sunulan bir başka avantaj olan Xbox Cloud Gaming de önemli bir güncelleme aldı. Microsoft aslında çok önceki bir tarihte böyle bir güncelleme yapacaklarını belirtmişti ama net bir tarih verilmemişti. Şimdi ise Xbox Cloud Gaming, Xbox Series X konsolu seviyesine çıkartıldı. Yani, artık oyuncular, Xbox Cloud Gaming aracılığı ile oyun oynadığı zaman Xbox Series X konsolu üzerinden oyunlar oynatılıyor. Güncellemeden önce oyuncular, Xbox One X konsollarına bağlanıyordu. Böylece, Xbox Cloud Gaming isimli sistem de yeni nesle başarılı bir şekilde geçiş yapmış oldu.

Bu sırada Microsoft, Cyberpunk 2077 hakkında da önemli bir adım atıyor ve hiç soru sormadan kabul edilen iade kampanyası, önümüzdeki aya uzatılıyor. Yapılan açıklamalara göre bahsi geçen kampanya, 6 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek. Yani, Cyberpunk 2077 yapıtından memnun kalmayan Xbox konsolu sahipleri, bu oyunu direkt olarak iade edebilecek. Yalnız, 6 Temmuz 2021 tarihinden sonra iade şartları standart haline geri dönecek. Bu durumda da paranızı geri almanız biraz zorlaşacaktır. Microsoft ve Xbox, uzun süreli oynanan ve üzerinden çok zaman geçen yapıtların iadesini kabul etmiyor.

Cyberpunk 2077 ile birlikte Halo Infinite hakkında da konuşuldu. Malum, bu oyunun 2021 senesinin sonlarında piyasaya sürüleceği biliniyor ama oyuncular, henüz bir çıkış tarihinin verilmemiş olmasından rahatsız. Phil Spencer ise bu konuda yeni bir açıklama yaptı ve aslında oyunun çıkışını gerçekleştirebileceği hafta aralığının bile belli olduğunu belirtti. Stüdyo yine de çıkış tarihi açıklamaktan çekiniyor; bazı diğer video oyunlarından atılacak adımlar bekleniyor. Phil Spencer, bu noktada hiçbir oyun ismi vermiyor ama Call of Duty yapıtının kast edildiği çok açık. Şirket, muhtemelen yeni Call of Duty oyununun tarihine göre bir dönem seçmek isteyecektir.

Haberimizi sonlandırmadan önce Microsoft şirketinin değeri üzerinde yaşanan büyük bir gelişmeye de değinmek istiyoruz. Geride bıraktığımız günlerde Microsoft, 2 trilyon USD değere ulaştı ve bu sayede, dünyanın en değerli ikinci şirketi olmayı başardı. Birinci sırada ise Ağustos 2020 içerisinde 2 trilyon USD değere ulaşan Apple bulunuyor. Xbox markasını da kendi çatısı altında bulunduran Microsoft, bu başarının bir kısmını da video oyunu departmanına borçlu ama aynı zamanda şirketin diğer donanımları, yazılımları ve servisleri de göz ardı edilemeyecek kadar ciddi performans sağlıyor.