Uzun zamandır PlayStation 4 platformunda beklenen H1Z1, Daybreak Games ekibi tarafından sonunda resmi olarak duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre, ücretsiz olarak Sony ekibinin konsoluna gelecek olan bu video oyunu, Nisan 2018 içerisinde bir kapalı betaya ev sahipliği yapacak. 22 Mayıs 2018 tarihinde ise oyunun açık beta süreci başlayacak. Her isteyen, bahsettiğimiz açık beta sürecine girebilecek ama kapalı beta süreci sadece seçilmiş kişilere açık olacak. Eğer dilerseniz bu bağlantıyı kullanarak sizler de bahsettiğimiz oyunun kapalı betasına kayıt olabilirsiniz.

H1Z1

Yapılan açıklamalara göre H1Z1 oyununun PlayStation 4 sürümü, PC sürümünden daha da basitleştirilmiş bir halde oyunculara sunulacak. Buna rağmen oyunun konsol sürümünde yeni özellikler de bulunacak. Bu özelliklere; yeni bir kullanıcı arayüzü, yeni silahlar, kıyafetler ve yeni bir silah seviyesi sistemi de dahil.

PlayStation 4 üzerinde minimum 45 FPS, PlayStation 4 Pro üzerinde ise kilitli 60 FPS desteği sağlayacak olan bu video oyunu, şu an ön siparişe de açık. Evet, oyun ücretsiz olduğu halde bir ön sipariş sistemi bulunuyor. Oyuna ön sipariş verdiğiniz taktirde, birkaç oyun içi kozmetik eşyanın ve PlayStation 4 temasının sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca, PlayStation 4 Pro sahipleri bu video oyununu daha yüksek bir çözünürlükte de oynayabilecek.

H1Z1, PlayStation 4 ardından Xbox One için de gelecek mi?

Wccftech ekibine bir röportaj veren geliştirici ekip, bu röportaj sırasında birçok farklı soruyu yanıtladı. Sorular, PlayStation 4 sonrasında Xbox One konsoluna dönünce, geliştirici ekip şimdilik böyle bir planlarının olmadığını belirtti. Açıklamalara bakacak olursak, geliştirici ekip öncelikle bu oyunun PlayStation 4 sürümünü final hale getirmeye çalışıyor. Final sürüm ardından diğer platformlardaki imkanlar araştırılacak ve eğer uygunsa oyun o diğer platformlar için de çıkışını gerçekleştirecek. Oldukça klişe bir durum yani.

Etiketler:

,