God of War, çıkışını gerçekleştirdi gerçekleştirecek neredeyse. Sony ekibinden sabırsızlıkla beklenen yapımın çıkmasına, bu haberimizi yazdığımız esnalarda 4 gün civarı bir süre kalmış bulunuyor. Fakat, oyun henüz çıkışını gerçekleştirmeden, oyun siteleri tarafından çoktan oynandı ve incelendi bile. Tahmin edebileceğiniz üzere de, PlayStation 4 platformu üzerindeki notu ve yeri, az çok belli oldu. Zaten, bu haberimiz de, God of War’un PlayStation 4 platformu üzerinde çıkışını gerçekleştirmiş olan konsola özel oyunlar arasındaki yeri ile ilgili tam olarak. Görünüşe bakacak olursak, oyun daha çıkmadan listenin başına yerleşmiş bile.

God of War

God of War, en iyiler listesini altüst etti

Metacritic isimli internet sitesi, oyun sitelerinin vermiş olduğu puanları sistemine alarak, bizlere oyunların dünya genelindeki yerini gösteriyor. God of War için verilen notlar da, Metacritic sisteminin bir parçası oldu bile çoktan. Bu sayede de, bizlere sabırsızlıkla beklenen oyunun dünya genelindeki yeri sunuldu. Bahsini ettiğimiz internet sitesi üzerindeki notlara baktığımızda ise, God of War yapımının, PlayStation 4’e özel yapımları arasında 1. sıraya yerleşmiş olduğunu görüyoruz. Tabii, konsola özel olmayan oyunlar da dahil olduğunda listeye, en tepede Grand Theft Auto V bulunuyor ve yerini kaptırmaya da niyeti yok gibi.

God of War yapımının bütün oyunlar arasındaki yeri, Metacritic sayfasına göre 2. sırada bulunuyor. Konsola özel yapımlar arasında ise, 95 puan ile God of War, 1. sırada bulunurken, 2. sırada kendisini yine 95 puan ile The Last of Us Remastered bulunuyor. Her ne kadar puanları aynı gibi görünse de, muhtemelen küsurat kısmında farklılıklar var. 3. sırada 93 puan ile Persona 5, 4. sırada yine 93 puan ile Uncharted 4: A Thief’s End bizleri karşılıyor. Son olarak sizlere söz edeceğimiz 5. sıradan ise, 92 puanla Bloodborne bizlere el sallıyor.

Bu listenin bizleri şaşırtmış olduğunu pek söyleyemeyeceğiz açıkçası. Çünkü, oyunun zaten çok fazla bekleyeni vardı. O kadar çok bekleyeni olması bir yana, oyunun seriye bambaşka bir boyut kazandırıyor olması, görselliği ve çok daha fazlası ile birlikte, oyuncu kitlesinin gönlünde daha çıkışını gerçekleştirmeden çok sağlam bir yer edinmeyi başarmıştı bile. Mavi Kol ekibi olarak, biz de God of War için o heyecandan ve sabırsızlıktan yerinde duramayanlar arasında bulunuyoruz. Şimdi ise, elimizden sadece 20 Nisan 2018 tarihini beklemek geliyor ne yazık ki.

Etiketler: