20 Nisan 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştiren God of War, daha çıkışını gerçekleştirmeden yüksek puanlar ile karşımıza çıkmıştı. Tabii, oyun bizlere sunulduktan sonra, puanlar daha fazla uçuşa geçti. Oyuncular tarafından ne kadar çok beklendiğini de, daha önce haberini yapmış olduğumuz canlı yayın listelerini yerle bir etmiş olmasından görebiliyoruz. Hem oyuncuların bu kadar çok beklemiş olması, hem de yapımın sunmuş olduğu kaliteli içerikler ile PlayStation 4 platformu üzerinde bulunan en kaliteli ve büyük yapımlardan biri olduğunu bizlere ispat etti God of War.

God of War

NPD analisti, God of War hakkında konuştu

Çıkışını başarılı bir şekilde gerçekleştiren oyun hakkında, NPD ekibinin bir analisti olan Mat Piscatella birtakım yorumlarda bulundu. Haberimizin en sonuna yerleştirmiş olduğumuz Twitter gönderisi, Mat Piscatella’nın God of War çıkmadan önce yapmış olduğu yorumları gösteriyor. Tamamen çıkış öncesi notlara göre yorum yapan Mat Piscatella, “God of War’un PlayStation 4 üzerindeki en büyük özel yapım olacağına güvenim yüksek. Geriye kalan tek soru, öncelikli olarak hikaye odaklı olan, çevrim içi servis bulundurmayan oyunun çıtayı ne kadar yükselteceği. Yıllardır böylesine yüksek not verilen bir oyun görmedim, bu yüzden kıyaslamanın çıtasını bu belirleyecek.” şeklinde fikirlerini dile getirdi.

NPD tarafından yayımlanacak olan Nisan 2018 tarihinin performans analizleri sonuçları, bizlere God of War’un ne kadar başarılı olmuş olduğunu gösterecek. Aynı zamanda, PlayStation 4 platformu üzerinde çıkışını gerçekleştirmiş olan en başarılı konsola özel yapım olup olmadığını da öğreneceğiz. Yani, birçok alanda başarılı olduğu konusunda hiçbir şüphemiz yok. Sonuçta, oyun için paylaşılmış olan incelemeler, aldığı notlar, oyuncu kitlesinin tepkisi ve daha birçok şey, oyunun ne kadar başarılı bir çıkış gerçekleştirmiş olduğunu gösteriyor. Fakat aklımızdaki asıl soru, oyunun tam olarak ne kadar başarılı olmuş olduğu.

PlayStation 4 platformu için Sony ekibinden veya başka bir 3. parti kuruluştan daha sağlam bir yapım çıkar mı gibi sorulara verebilecek kesin bir yanıtımız olmasa da, aklımızdan, “Hayır.” cevabı geçiyor kesinlikle. Fakat, God of War gibi bir yapımdan ve oyuncu kitlesinin tepkisinden sonra, PlayStation 5 platformunda çok daha iyi bir yapım görebileceğimize inanıyoruz. Tahminlerimiz, Sony ekibinin ve diğer geliştirici ekiplerin, bu tarz yüksek not alan yapımlardan fazlasıyla ders çıkarıyor oldukları yönünde. Umarız ki, biz oyuncuları çıtayı çok daha yukarılara çıkaran yapımlar ile karşılarlar.