20 Nisan 2018, yani daha henüz dün çıkışını gerçekleştirmiş bir yapım olan God of War, çıkışını gerçekleştirir gerçekleştirmez canlı yayın listelerini altüst etti. Oyuncular tarafından sabırsızlıkla beklenen yapım, hem en çok kullanılan canlı yayın sitelerinden biri olan Twitch üzerinde 1. oldu, hem de Live from PlayStation’da en çok yayını yapılan tek kişilik oyun olmayı başardı. Tabii, PlayStation 4 üzerinde hala 1. başka bir oyunda.

God of War

God of War, çok başarılı bir çıkış gerçekleştirmeyi başardı

God of War, daha çıkışını gerçekleştirmesinin üzerinden pek bir zaman geçmemiş olmasına rağmen, Live from PlayStation’daki yayını yapılan oyunlar listesinde, yayını en çok yapılan tek kişilik oyun olmayı başardı. Hemen üstünde ise, bizleri çok da şaşırtmayan bir isim bulunuyor. Live from PlayStation platformu üzerinde en çok yayını yapılmış olan PlayStation 4 oyunu ise, Fortnite’ın ta kendisi. God of War, haberimizi yazdığımız esnalarda 4000 izleyici civarlarında iken, Fortnite neredeyse 14000 izleyici gibi büyük bir fark açmış bulunmakta. Tabii, günümüzde en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olması sebebiyle, böylesi bir manzara gayet mantıklı.

Twitch üzerinde ise, manzara haberimizde görmüş olduğunuz görseldeki gibi. Daha doğrusu, God of War çıkışını gerçekleştirdiği zaman öyle olmuştu. Haberimizin baş konuğu olan yapım, 286.000 izleyici ile listenin en tepesine yerleşmeyi başarmıştı. Hemen 2. sırada ise, kendisini yaklaşık 135.000 izleyici ile Fortnite takip ediyor. Normalde izleyici rekorları kıran League of Legends, 108.000 civarlarında izleyici ile 3. sırada kalmıştı. Sohbetin, muhabbetin had safhalarda olduğu IRL ise yaklaşık 83.000 civarında izleyici ile 4. sıraya yerleşmiş bulunuyordu.

Fikrimizi soracak olursanız, God of War’un bu şekilde en tepelere çıkmayı başarmış olması, aslında beklenen bir durumdu. Sonuçta, ciddi anlamda çok uzun bir süredir sabırsızlıkla beklenen bir oyundu kendisi. Oyuncu kitlesi tarafından bu kadar çok beklenen bir oyunun, çıkışını gerçekleştirdiği anda listeleri altüst etmesi, olağan dışı bir durum değildi bu sebeple. PlayStation 4 platformuna özel olarak çıkışını gerçekleştiren yapımlar arasında 1 numaraya yerleşmeyi başarmış bir oyundan bahsediyoruz sonuçta. Bakalım, gelecek nesil konsollarda bizi nasıl oyunlar bekliyor olacak?

Etiketler: