Rockstar Games, Nintendo gibi bir şirketi konuşkan gösteren türden bir yapıda. Bu nedenle Aralık 2023 içerisinde Grand Theft Auto VI (GTA 6) oyununun tanıtım videosundan bu yana başka bir güncelleme olmaması şaşırtıcı değil. Söylentiler, bir sonraki tanıtım videosunun ne zaman paylaşılacağı konusunda ikiye bölünmüş durumda; bazıları önümüzdeki birkaç ayı işaret ediyor ama 2025 olarak belirlenen oyunun çıkış yılı konusunda daha fazla mutabakat var gibi görünüyor.

Bloomberg cephesinden Jason Schreier oyunun önümüzdeki yılın başlarında yayımlanacağını öne sürmüştü ve şimdi de bir sızıntı Ocak 2025 veya Şubat 2025, bir diğeri ise 18 Şubat 2025 diyor. Jason Schreier kişisinin çoğu konuda en güvenilir kaynak olduğu açık ama diğer sızıntıyı yapan JarlOfRivia, tanıtım videosunun pek çok ayrıntısını doğru bir şekilde elde ettiğinden, söylediği diğer şeyler de ciddiye alınma potansiyeline sahip bizim için.

JarlOfRivia tarafından kurulan cümlelere göre, Grand Theft Auto VI (GTA 6) oyununun şu anda 2025 yılının ilk çeyreğinde, belki Ocak 2025 veya Şubat 2025 içerisinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Başka bir sızıntı yapan Nuro, 18 Şubat 2025 tarihinin kesin çıkış tarihi olduğunu iddia eden kişi ve kendisi, tanıtım videosu hakkında herhangi bir ayrıntı vermemiş olsa da o görüntülerin Aralık 2023 içerisinde yayımlanacağını doğru bir şekilde tahmin etmiştir.

Tabii ki buradaki bariz sorun, Rockstar Games şirketinin oyunlarını doğru bir şekilde yapmak için genellikle ertelemesidir, bu nedenle de Şubat 2025 tarihi şu anda doğru olsa bile, resmi olarak duyurulacak kadar uzun süre dayanacağının garantisi yoktur. Çıkış tarihine ilişkin herhangi bir resmi duyuru muhtemelen yeni bir tanıtım videosunun sonunda gelecektir ama lansmandan önce muhtemelen en az iki tane daha video olacağı için ne zaman açıklanacağını söylemek zor.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster