Grand Theft Auto VI, Fortnite gibi sürekli değişen bir harita ile 2025 senesinde çıkabilir

Grand Theft Auto VI için tahmin edilenden daha da uzun bir süre beklememiz gerekecek herhalde.

Grand Theft Auto V, 2013 senesinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülmüştü. Daha sonra bu oyun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına da geldi. Ardından koskoca bir nesli geride bıraktık ve şimdi de oyunun PlayStation 5 ile Xbox Series X/S için çıkmasını bekliyoruz. Peki, bu sırada Rockstar Games tarafı ne yapıyor? Grand Theft Auto VI için daha ne kadar beklememiz gerekiyor? Ortaya çıkan yeni ve kısmen güvenilir bir söylentiye göre Rockstar Games, bahsi geçen yeni video oyununu 2025 senesi için planlıyor. Yani, bu oyunun duyurusunu bile görebilmek için senelerce beklememiz gerekecek gibi duruyor.

Grand Theft Auto VI

Call of Duty ve Battlefield gibi büyük markalar hakkında bolca doğru bilgi sızdırmış olan Tom Henderson tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre Grand Theft Auto VI, 2025 senesinde piyasaya sürülecek. Ayrıca oyun, geçmişteki söylentilerin tam aksine Vice City bölgesinin modern versiyonunda yer alacak. Daha önce, bu oyunun 1980 senesindeki Vice City bölgesinde geçeceğine dair söylentiler vardı. Aynı zamanda Rockstar Games, söylentilerin devamına göre Grand Theft Auto Online üzerinde de geliştiricilere net bir özgürlük sunuyor. Bu noktada, muhtemelen yeni oyun ile alakalı içerikler kast ediliyor olabilir.

Tom Henderson tarafından yapılan açıklamaların devamına göre Grand Theft Auto VI, aynı Grand Theft Auto V oyununda olduğu gibi 1’den fazla oynanabilir karaktere de sahip olacak ve Vice City de zamanla değişim gösterebilecek. Tom Henderson bu noktada direkt olarak Fortnite oyununu örnek gösteriyor. Malum, Fortnite isimli Battle Royale oyununun haritası her sezon, hikayeye bağlı olarak değişiyor ve Rockstar Games de aslında Red Dead Redemption 2 oyununun bölümleri arasında bunu kısmen denemişti. Oyunun hikaye modu boyunca dünya hep ileri gidiyordu; başlayan inşaatlar bitiyordu. Şirket, bu özelliği en yüksek seviyeye çıkartmak isteyebilir.

Tüm bunların haricinde, Rockstar Games şirketinin Grand Theft Auto VI ile herhangi bir acele işi de bulunmuyor. Şirket, 2025 senesinde bu oyunu piyasaya sürerek, daha fazla oyuncunun yeni nesil konsolları satın almış olmasını bekleyecek. Bu sırada da pek bir maddi kayıp yaşanmayacak; Grand Theft Auto Online oyunu canlı tutulacak. Ayrıca oyun, erken bir tarihte de duyurulmayacak. Bu konuda net bir açıklama yok ama öyle görünüyor ki oyunun duyurusunu en erken 2024 senesinde alabileceğiz. Bu arada, oyunun da yine PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsolları için piyasaya sürüleceği düşünülüyor.