Gran Turismo 7, PlayStation 5 konsolunun tüm özelliklerini kullanacak

Xbox markasının eski bir başkanı da PlayStation 5 konsolunun fiyatını tahmin etti.

PlayStation 5 için gerçekleştirilmiş olan Future of Gaming 2020 etkinliği sırasında bolca yeni oyun duyurulmuştu. Bu oyunlardan bir tanesi de oyuncuları oldukça heyecanlandırmış olan Gran Turismo 7 idi. PlayStation markasının Avrupa bölgesindeki genel müdür yardımcılarından biri olan Simon Rutter ise hem Sony Interactive Entertainment şirketinin yeni nesil konsolu, hem de bahsi geçen yeni yarış simülasyonu hakkında ilgi çekici açıklamalar yaptı. Bu açıklamalara göre, PlayStation 5 konsolunun gücünü ortaya bu oyun koyacak; Gran Turismo serisinin yedinci olan ana oyunu, konsolun tüm özelliklerini kullanacak.

Gran Turismo 7

Gran Turismo 7, PlayStation 5 konsolunun çıkış oyunu mu olacak?

Simon Rutter, öncelikle PlayStation 5 için geliştirilmekte olan birinci parti video oyunlarına değindi ve Sony Interactive Entertainment için bu tip oyunların artık daha önemli olduğunu belirtti. Birinci parti oyunlar, genelde piyasaya sürüldükleri konsolun gücünü en iyi şekilde ortaya koymaya başaran video oyunlarıdır. Yeni nesil konsolların çıkışında da açıkçası bu tip oyunların önem kazanmasına şaşırmamak gerekiyor. Simon Rutter, ayrıca bu açıklamaları ile PC tarafına minimum sayıda oyun göndereceklerine de değiniyor olabilir. Sonuçta, bir konsolun çıkış döneminde, oyunun o konsola tamamen özel olması önemlidir.

İşte bu özel oyunlardan bir tanesi de Gran Turismo 7 ve Simon Rutter, bu video oyununun da PlayStation 5 konsolundaki neredeyse tüm teknolojileri kullanacağını belirtiyor. Açıklamalara göre, SSD sayesinde bu oyunda neredeyse hiç yükleme ekranı olmayacak ve konsolun üç boyutlu ses teknolojisi sayesinde de direksiyonun başına geçen oyuncular, her sesi inanılmaz etkili bir şekilde duyabilecek. DualSense ise yeni özellikleri ve teknolojileri sayesinde, araba kullanımını olabildiğince gerçekçi bir şekilde oyunculara hissettirecek. Umuyoruz ki tüm bu özellikler, oyun için çok yakında açıklanmış olacak efendim.

Haberimizi sonlandırmadan önce bir de PlayStation 5 konsolunun fiyatı hakkında ortaya çıkan yeni bilgileri size aktarmak istiyoruz. Xbox markasının eski başkanlarından biri olan Albert Penello tarafından yapılan açıklamalara göre PlayStation 5 konsolunun fiyatının 500 Dolar değerinin üzerine çıkması imkansız. Bu durumda da bazı oyuncular, standart konsolun 499 Dolar, sadece dijital destekli konsolun da 449 Dolar olacağını düşünüyor. Tabii bu tip fiyat bilgilerini muhtemelen Ağustos 2020 içerisindeki etkinlik sırasında alacağız. O zamana kadar sabır ile beklemeye devam etmemiz gerekiyor.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x