Gran Turismo 7, serinin klasik oyunlarına benzeyecek

Gran Turismo Sport oyunundan sonra seri, rayına tekrar oturuyor gibi görünüyor.

Gran Turismo serisinin en son piyasaya sürülen oyunu Gran Turismo Sport idi. Bu oyun neredeyse başarısız sayılabilecek bir seviyede çıkışını gerçekleştirmişti. Oyunun çıkış döneminde bolca hata bulunuyordu ve internet bağlantınız olmadığı sürece hiçbir şeyin kayıt olmaması gibi ilginç tasarım kararları da verilmişti. Geliştirici ekip tabii ki zamanla bu oyunu düzeltmişti ama oyuncular yine de bu yapıttan net olarak memnun kalmamıştı. Bunun sebebi ise Gran Turismo Sport oyununun, serideki diğer oyunlara göre çok farklı hissettirmesiydi. Oyuncular farklı bir his aramıyordu, kaliteli ve modern bir Gran Turismo oyunu görmek istiyordu. Şimdi ise Gran Turismo 7 oyunu geliştiriliyor ve geliştirici ekibin söylediğine göre bu sefer klasik bir Gran Turismo oyunu geliyor.

Gran Turismo 7

Gran Turismo 7, bir önceki oyuna pek benzemeyecek

Gran Turismo 7, Polyphony Digital tarafından geliştiriliyor ve bu stüdyonun başında da Kazunori Yamauchi yer alıyor. Şimdi de bu kişinin söylediğine göre bahsi geçen video oyunu, serinin ana oyunlarından biri olacak. Buna karşılık Kazunori Yamauchi, farklı nesillerdeki farklı Gran Turismo oyunlarının her zaman oyuncular tarafından kolayca anlaşılmayabileceğini de savundu. Mesela, Gran Turismo Sport oyunu geçen neslin oyunuydu ve elektronik spora önem veriyordu. Oyun pek de iyi bir şekilde çıkmamış olsa da Kazunori Yamauchi, zaman geçtikçe oyunlarının başarı kazandığını, oyuncuların zamanla bu mantığı anlayabileceğini savundu. Bu noktada, yeni neslin oyununda da radikal bir değişiklik görebilme ihtimalimiz de arttı sanki.

Kazunori Yamauchi tarafından yapılan açıklamalara göre Gran Turismo 7 oyununda da elektronik spora önem verilecek. Yalnız, aynı zamanda da oyun, serinin klasik oyunlarına benzeyecek. Hatta bu yapıt, bazı oyuncular için nostaljik hisler bile uyandırabilecek. Bu oyunun özellikle de ilk dört yapıta çok benzeyeceği, orijinal Gran Turismo ruhunun geri döneceğinden bahsedildi. Tüm bunlar da muhtemelen içeriklerle yapılacaktır diye tahmin ediyoruz. Oyun için yayımlanmış ilk tanıtım videosunda bile serinin önceki yapıtlardan geri dönen bazı içeriklere ve oyun modlarına rastlayabilmek mümkündü. Bu ögelerle oyun, geçmişe hitap edecek, modern içeriği ile şimdiki zamanı yansıtacak ve elektronik spor gibi destekleri ile de geleceğe ışık tutacak gibi duruyor.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x