Gran Turismo 7, sadece PlayStation 5 için 2021’de geliyor

Yayımlanan yeni bir reklam sayesinde hem Gran Turismo 7, hem de Project Athia hakkında yeni bilgilerin sahibi olduk.

PlayStation oyuncuları tarafından çok büyük bir merakla beklenen iki farklı oyun bulunuyor. Bu oyunlar, Gran Turismo 7 ve Project Athia. Şimdi ise Sony Interactive Entertainment tarafından yayımlanan yeni bir reklam sayesinde, bahsi geçen iki oyun hakkında da bazı ufak bilgilerin sahibi olduk. Dilerseniz öncelikle Project Athia oyunundan bahsedelim. Bu reklama göre oyun, 24 ay boyunca PlayStation 5 konsoluna özel kalacak. Oyun, PlayStation 5 ve PC için aynı anda çıkacak ama Xbox Series X üzerinde bu oyunun oynanabilmesi için 2 sene beklenmesi gerekecek ne yazık ki.

Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 oyununun çıkış tarihi değişmiş gibi görünüyor

Daha önce yayımlanan reklamlara göre Gran Turismo 7, 2021 senesinin ilk yarısında piyasaya sürülecekti. Bu haberimizin odak noktasındaki reklam ise bahsi geçen çıkış tarihini değiştiriyor. Bu reklamdaki bildirilere bakacak olursak, 2021 içerisinde oyun çıkacak ve PlayStation 5 konsoluna özel olacak. Bu noktada sanıyoruz ki ufak bir ertelenme yaşandı ve oyun, artık 2021 senesinin ikinci yarısını hedefliyor olabilir. Ayrıca, oyunun PlayStation 4 için çıkmayacağı da yine bu bildiler sayesinde öğrenilmiş oldu. Tabii tüm bu bilgileri resmi açıklama olarak almak da isterdik.

Bu sayede PlayStation 5 için 2021 senesinde piyasaya sürülecek olan büyük video oyunları, tekrar şekillenmiş oluyor. Ratchet & Clank: Rift Apart ve Returnal, 2021 senesinin ilk yarısını hedefliyor. Horizon: Forbbidden West ise 2021 senesinin ikinci yarısını hedefliyor. Haberimizin odak noktasındaki oyun ise genel olarak 2021 senesi içerisinde piyasaya sürüleceğini söylüyor bizlere. Eğer herhangi bir sürpriz duyuru olmazsa, PlayStation 5 için 2021 senesinin her çeyreğinde özel bir oyun göreceğiz gibi duruyor. Ratchet & Clank: Rift Apart, ilk çeyrek için; Returnal, ikinci çeyrek için; Gran Turismo 7, üçüncü çeyrek için ve tabii ki Horizon: Forbbidden West ise dördüncü çeyrek için kullanılabilir diye düşünüyoruz.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x