Gran Turismo 7, 2021 senesinin ilk yarısını hedefliyor gibi görünüyor

Gran Turismo 7 ile birlikte yeni God of War oyununun da 2021 senesinde piyasaya sürüleceği söylendi.

Sony Interactive Entertainment, birkaç ay önce Gran Turismo 7 oyununu duyurdu. Bazı oyunculara göre bu popüler yarış simülasyonu serisinin yeni oyunu, PlayStation 5 konsolunun çıkış oyunlarından biri olacaktı. Geliştirici ekip ve dağıtımcı stüdyo ise bu zamana kadar sessiz kalınca, oyunun çıkış gününe yetişmeyeceğini birçok kişi anlamıştı. Bu sefer de tahminler, 2021 senesinin ilk çeyreğine yönelmişti. Şimdi ise ortaya bu video oyununa ait bir reklam çıktı; o reklama göre bahsettiğimi bu yarış simülasyonu oyunu, 2021 senesinin ilk yarısı içerisinde piyasaya sürülecek. Yani, en geç 30 Haziran 2021 tarihinde bu oyunu PlayStation 5 ve belki de PlayStation 4 konsollarımızda görebiliriz.

Gran Turismo 7

Gran Turismo 7, gerçekten yaz ayları gelmeden piyasaya sürülebilir mi?

Sony Interactive Entertainment, 3-4 senedir büyük video oyunlarını senelerin tamamına yayıyor. Neredeyse her çeyrekte bu şirketten büyük bir oyun görebiliyoruz. Gran Turismo 7 ise muhtemelen şirketin kış veya ilkbahar mevsimleri için düşündüğü oyunlardan biri olacak. Aynı mevsimler içerisinde çok büyük bir ihtimalle Destruction AllStars ve Ratchet & Clank: Rift Apart oyunlarını da göreceğiz. 2021 senesinin geri kalanında ise Returnal ve tabii ki Horizon: Forbidden West karşımıza çıkacaktır. Horizon: Forbidden West de zaten 2021 senesinin ana oyunlarından birisi olarak pazarlanacaktır. Tabii ki God of War tarafından bir sürpriz yapılmazsa. Birçok tahmine göre God of War serisinin yeni oyunu da 2021’de çıkabilir.

Bildiğiniz üzere God of War serisinin devam oyunu, Santa Monica Studio tarafından geliştiriliyor ve yapıtın kendisi, 2018’de karşımıza çıkan oyun için bir devam mantığını taşıyacak. Şimdi ise hem 2018 senesindeki God of War oyununu test eden isimlerden olan, hem de Santa Monica Studio ile kullanıcı ara yüzü tasarımcısı olarak çalışan Sami isimli bir kişi, geliştirilmekte olan God of War oyununun 2021 senesinin en iyi yapıtı olacağını belirtti. Bu da demek oluyor ki en azından şimdilik, bu oyunun çıkış senesi 2021 olarak planlanıyor. Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Gran Turismo 7 ve God of War serisinin yeni oyunu gerçekten 2021 senesinde karşımıza çıkabilir mi? Yorumlarınızı mutlaka bekliyoruz.

0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x