Yeni God of War için hazırlıklar devam ediyor

Yeni God of War için önümüzdeki sürecin hummalı bir çalışmayla geçtiğini ve geçeceğini görüyoruz. Muhtemelen oyunun oluşturduğu heyecanı unutturmak istemeyen Santa Monica Studio; yeni oyunun devamı için çalışmalarını genişleterek sürdürüyor. Geliştirici ekip tarafından verilen bir iş ilanına göz attığımızda, kıdemli karakter konsept sanatçısının arandığı yazılı olması da bunun bir göstergesi olarak yorumlanabilir. Bu kişiden beklenen özellikleri haberimizin devamından okuyabilirsiniz. Umarız aranan kişi çabuk bulunur ve yeni oyunun gelişimi için bir duraklama yaşanmaz.

God of War

Yeni God of War, gelişerek devam edecek

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 20 Nisan 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştiren God of War oyununun devamının geleceği, artık sağır sultan tarafından bile duyuldu. Yarım kalan hikayenin ilerleyen kısımları için de çalışmalara başlandı. Oyunun yönetmeni tarafından toplamda 5 oyundan oluşacağı söylenen yeni serinin ikinci halkası için de çalışmaların devam ettiğini biliyoruz ama geliştirici ekibin bir kişiye ihtiyacı var. Bu kişi de yukarıda belirttiğimiz gibi kıdemli karakter konsept sanatçısı, bir başka deyişle; eline kalem alarak, yeni karakterlerin nasıl görüneceğini, detaylarının neler olacağını tasarlayacak bir kişiye daha ihtiyaç var.

Tabii geliştirici ekibin aradığı bu kişinin, sokaktan rastgele çevrilerek işe alınmayacağı da bir gerçek. Yayımlanan iş ilanında, bu kişiden; yüksek kaliteli karakterler, tanrılar, yaratıklar ve sahneler oluşturması için sanat yönetmeni ve ekip lideriyle uyumlu bir biçimde çalışabilmesi isteniyor. Üreteceği karakterleri, güçlü bir tasarımla oluşturması istenen kişinin; aynı zamanda ekip çalışmasına uygun birisi olması, toplantılardaki beyin fırtınalarına fikirleriyle katkı sağlaması gerekiyor. Bir de bu kişiden; eleştirilere karşı hazırlıklı olması ve yapması gereken işleri belirlenen tarihten önce bitirmesi isteniyor.

Tabii biz yalnızca God of War markası için gelecek yeni video oyunundan bahsettik ama bu çalışmaların olası bir sinema filmi için gerekebileceğini de kulak ardı etmemek lazım. Tabii bu farklı bir ihtimal ama biz yine de geliştirilmeye devam eden video oyunu üzerinde duralım. Tek dileğimiz, yukarı kısımlarda da belirttiğimiz gibi yeni serinin ikinci oyununun fazla gecikmemesi ve bir an önce oyuncularla buluşması. Oyunun pek çok hayranının sabırsızlıklar bu epik hikayenin devamını beklediğini unutmamak gerekiyor. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi yeni haberler veya ip uçlarıyla karşılaşacağız?

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir